Oczy smoka

6,36 (1953 ocen i 136 opinii) Zobacz oceny
The Eyes of the Dragon
Delain, Roland, Peter, Thomas, Flagg
Barbara

Kiedy w królestwie Delain ginie dobry król Roland, o otrucie władcy zostaje oskarżony jego syn Peter, następca tronu. W rzeczywistości winny zbrodni jest królewski czarnoksiężnik Flagg, jeden z największych żyjących magów. Człowiek, który tysiąc lat swego życia spędził na studiowaniu Wielkiej Księgi Zaklęć. Flagg zrobi wszystko, by władzę objął młodszy syn Rolanda Thomas. Peter zostaje aresztowany, osądzony i skazany na uwięzienie przez resztę życia w celi na szczycie Iglicy. Flagg obejmuje stanowisko doradcy nowego króla - Thomasa. Szepcząc młodzieńcowi na ucho, spiskując i knując, zły czarodziej przejmuje stopniowo władzę nad całym państwem. Z lubością oddaje się swoim ukochanym rozrywkom: prowokuje konflikty, przygląda się rozlewowi krwi... Do czasu, gdy prawowity następca tronu ucieka z wieży, by stawić mu czoła. Tylko Peter może ocalić Delain od horroru, jaki szykuje sadystyczny mag. Jeśli mu się nie uda, drugiej szansy nie będzie...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,458,2322,oczy-smoka.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,458,2322,oczy-smoka.html

paplak | 2019-06-30
Na półkach: Przeczytane, 2019

mało porywająca powieść fantasy, bardzo prosto zbudowani, niedynamiczni bohaterowie. całość w konwencji opowieści barda

matt4e | 2019-06-27
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 27 czerwca 2019

"Oczy smoka" książka jak dla mnie odbiegająca od stylu pisania Kinga .Głownie ta historia która tak różni się od reszty książek S.K Było to ciekawe doznanie przeczytać króla horroru w klimacie średniowiecznej fabuły

Brakło mi akcji , która przytłoczona jest opisami ,wątkami dotyczących bohaterów , które to wątki nic nie wnosiły ale King chyba tak ma pff no ale końcówka mimo,że przewidywalna podniosła moja opinie nieco wyżej :)

Krzysztof | 2019-06-17

Szkoda, że "Oczy smoka" to powieść nietypowa w dorobku Kinga. Z tego, co wiem, Król Horroru napisał ją dla córki i początkowo nie zamierzał wydawać. Na szczęście postanowił się nią podzielić z szerszym gronem odbiorców. Na szczęście, bo "Oczy smoka" to piękna baśń. Bardzo spójna, posiadająca świetne postacie, napisana bardzo przystępnym językiem (co, moim zdaniem, wbrew opiniom niektóych, jest zaletą), pozbawiona przekleńst i niemal pozbawiona scen przemocy. Wszystkie te cechy sprawiają, że z powodzeniem może ją przeczytać nawet trzynastolatek. Dorośli fani horrorów Kinga też powinni znaleźć w niej coś dla siebie. Choćby charakterystyczny dla Stephena styl i mroczną, intrygującą postać złego czarnoksiężnika Flagga. Ja, wielki fan twóczości Kinga, z przyjemnością ją przeczytałem.
Największym minusem "Oczu smoka" jest jego nieco zbyt mało emocjonujący punkt kulminacyjny, który na dodatek trwa bardzo krótko.
PS. W książce jest sporo zapowiedzi mających nastapić wydarzeń, które...

OkOkej | 2019-06-16
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Sama w sobie historia nie była zbyt wybitna i nie w stylu Stephena Kinga, ale w sposób jaki on ją opisuje sprawia, że człowiek czuje się jakby czytał najlepszą książkę świata. W dodatki ułożenie rozdziałów w książce bardzo ułatwiało mi czytanie, zwłaszcza w autobusach. Polecam bardzo wszystkim, którzy szukają czegoś niezbyt ambitnego na rozluźnienie, ale za to dobrze napisanego. ;)

Pio | 2019-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 20 maja 2019

6,5/10

Adam Korbel | 2019-04-15
Przeczytana: lipiec 2016

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, żył sobie dobry król oraz bardzo zły czarodziej.
No to dzieciaki, to by było na tyle. Zmykać mi do łóżek, bo zaraz trup się będzie słał gęsto i często. Powiedziałem trup? Ależ gdzie, Basiu. Powiedziałem, że przyśni ci się złoty łup.
No. Poszły spać. To teraz trochę o tym czarodzieju. Zło wyłazi z niego całymi kłębami. A dobro? No cóż. Zamknięte w wieży. A czy wygra? Hmmm. Sprawdźcie sami.

Mike | 2019-04-14

Dobra książka chyba taka jedyna Kinga ...

Klimat:7
Fabuła:7
Język literacki:8
Inne:7

Ocena:7 moze 7,5

Zachacza nieco o Mroczna wieze poprzez postać człowieka w czerni..:D

Nettledai | 2019-03-24
Przeczytana: 24 marca 2019

Przyjemne, z grubsza przypominające "Narzeczoną dla księcia"

Natomiast niesamowicie drażniła mnie niekonsekwencja narratora na początku książki, który nie mógł się połapać w jakim wieku są książęta.

mrowka177 | 2019-03-20
Przeczytana: 2016 rok

Sympatyczne opowiadanie :)

NerdKobieta | 2019-03-15

Ekstra, dla fanów fantasy w stylu lat 70. i 80. Mocno retro, ale mi się podobała.