Nauka malowania akwarelą

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Park Edukacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
akwarela, malowanie,
sztuka
ilon86

Publikacja zawiera: - Krótki rys historyczny. - Problematyka techniczna i teoretyczna – informacje o przyborach i materiałach malarskich, najważniejsze techniki malowania akwarelą, zasady kompozycji, perspektywy, podstawy teorii barw, malarskie środki wyrazu typowe dla akwareli. - Zestaw ćwiczeń – praktyczny sposób przybliżenia zagadnień poruszanych w części teoretycznej – zakomponowanie...

Publikacja zawiera:
- Krótki rys historyczny.
- Zestaw ćwiczeń – praktyczny sposób przybliżenia zagadnień poruszanych w części teoretycznej – zakomponowanie motywu na kartce papieru, stworzenie szkicu, stworzenie plastycznej, barwnej
ilustracji.
- Porady praktyczne – przygotowanie podłoża, zabezpieczenie prac, przechowywanie gotowych prac.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl