Albania. Bałkański Dziki Zachód

Seria: Przewodniki Bezdroży
Wydawnictwo: Bezdroża
Albania, przewodnik
joly_fh

Pogodne niebo, ciepła woda Adriatyku, osmańskie i weneckie twierdze, dzikie i niedostępne góry, wszechobecne bunkry, głębokie wąwozy, starożytne ruiny, rozklekotane pociągi bez okien i drzwi, bizantyjskie cerkwie i zabytkowe meczety, 20-letnie mercedesy królujące na pozbawionych asfaltu drogach... Jeśli pragniemy spokojnych i wygodnych wakacji - Albania, mimo wyjątkowego nagromadzenia atrakcji, może nas rozczarować. Jeśli jednak kogoś gna w świat chęć przeżycia niezapomnianej przygody i doświadczenia czegoś wyjątkowego – ten Albanię po prostu odwiedzić musi! I z pewnością wróci tu jeszcze nie raz.

Przewodniki Bezdroży przybliżają historię, kulturę i przyrodę opisywanych regionów i krajów oraz oprowadzają po ich najbardziej fascynujących zakątkach. Treść uporządkowano dla wygody w układzie regionalnym. Opisom miast i innych atrakcji turystycznych towarzyszą przejrzyste mapy oraz ramki z ciekawostkami, czyniące z przewodnika pasjonującą lekturę nie tylko w czasie podróży. Informacje praktyczne pomagają zaplanować wyjazd i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Całość zamyka praktyczny minisłowniczek.

źródło opisu: Bezdroża, 2013

źródło okładki: www.bezdroza.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!