Modernizacja refleksyjna. Polityka, tradycja i estetyka w porządku społecznym nowoczesności

Tłumaczenie: Jacek Konieczny
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Socjologia współczesna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Reflexive Modernization. Politics, Tradition and Aesthetics in the Modern Social Order
socjologia, refleksyjność
joly_fh

Tematyka refleksyjności to jeden z głównych tematów analiz społecznych. W prezentowanej książce 3 wybitnych teoretyków zabiera głos w sprawie wpływu refleksyjności na współczesną teorię społeczną. Ulrich Beck rozwija swoją znaną koncepcję „społeczeństwa ryzyka” w odniesieniu do państwa i organizacji politycznych. Anthony Giddens proponuje pogłębione rozważania na temat powiązań między...

Anthony Giddens proponuje pogłębione rozważania na temat powiązań między „instytucjonalną refleksyjnością” a detradycjonalizacją współczesnego świata, argumentując, iż wkraczamy w fazę rozwoju społeczeństwa globalnego.
Scott Lash łączy temat refleksyjności z estetyką i interpretacją kultury, rozwijając koncepcję „estetycznej nowoczesności”.
Książkę kończy dyskusja na temat podejmowanych zagadnień i próba systematycznego podsumowania zawartych w niej idei.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 2009

MaratikS | 2015-08-22
mungi | 2015-06-03
Death_Proof | 2015-05-27
lidzianek | 2015-05-14
Na półkach: Chcę przeczytać, Przed C.