Socjologia mobilności

Tłumaczenie: Janusz Stawiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Socjologia współczesna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Sociology Beyond Societies. Mobilities for the Twenty-First Century
socjologia, mobilność
joly_fh

Prezentowana praca Johna Urry'ego, jednego z najbardziej znanych brytyjskich socjologów, jest przełomowym manifestem argumentującym za przeformułowaniem tradycyjnego pola socjologii jako dyscypliny naukowej: od socjologii jako nauki o społeczeństwie do socjologii mobilności. Studium to wypracowuje nowy socjologiczny język, analizując przepływy ludzi, pieniędzy, przedmiotów, informacji i obrazów oraz konsekwencje tej nowej mobilności dla rozumienia i doświadczenia miejsca, czasu i przestrzeni.

źródło opisu: Państwwe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 2009

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7143/socjologia-mobilnosci.html

Trithemius | 2016-07-16
White_Rose | 2016-03-14