Tajlandia. Wakacje na walizkach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wakacje na walizkach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
tajlandia, azja, przewodnik
joly_fh

Tajlandia jest znana z wyśmienitej kuchni i majestatycznych świątyń. To urozmaicony kraj gór pokrytych lasami tropikalnymi, głębokich dolin rzecznych i niewielkich pól uprawnych. U wybrzeży rozsypane są setki wysp ciągnących się wzdłuż Zatoki Tajlandzkiej i Morza Andamańskiego. Przepiękne plaże obmywane przez krystalicznie czyste wody przyciągają amatorów nurkowania oraz masaży nad brzegiem morza. Bangkok ma bardzo kosmopolityczny charakter i jest rajem dla miłośników zakupów, a leżące na północy Chiang Mai łączy starożytną historię z przygodami na świeżym powietrzu. Odległe rubieże Issanu, kryjące stare świątynie Khmerów, oferują mniej rutynowe szlaki. Tajlandia jest rajem dla smakoszy. Niepowtarzalny jest nie tylko smak potraw, ale i ich wygląd, a posiłki w tajskim stylu to prawdziwe imprezy towarzyskie.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Tajlandii.
Dowiedz się, co znaczy nazwa Prathet Tai, ile rodzajów uśmiechów rozróżniają Tajowie i dlaczego we wszystkim, co robią, musi być sanuk. Weź udział w obchodach Songkran, w spędzie słoni w Surin, Święcie Wegetarian w Phuket oraz zachwycającym Loy Krathong.
Naucz się rzeźbić w owocach i poznaj magiczną moc tatuaży z Wat Bang Phra.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,8,678,tajlandia.html