Królewski Klejnot

Wydawnictwo: Małopolska Oficyna Wydawnicza KORONA

Jedna z ciekawszych powieści autora "Księgi dżungli". Rzecz dzieje się oczywiście w Indiach, na dworze jednego z maharadżów, pełnym tajemnic i intryg. Mroczne ruiny miast i zamków zatopione w dżungli, świątynie pełne magii to tło, na którym rozgrywa się akcja. Młody Amerykanin walczy o zdobycie klejnotów koronacyjnych, którymi chce zawładnąć. Spotykamy tam oczywiście także piękne kobiety i wartką akcję, słowem wymarzony scenariusz dla Spielberga.

źródło opisu: opis z książki

źródło okładki: zdjęcie

Adam | 2017-01-10
Przeczytana: marzec 2013

Powieść z czasów, gdy nad Imperium Brytyjskim słońce nigdy nie zachodziło, usytuowana w miejscu, będącym perłą w jego koronie. Bardzo dobra powieść przygodowa, ze szczyptą hinduskiej transcendencji.

Athelastane_Sas | 2017-08-03
Fibi | 2016-01-31