GPS w praktyce geodezyjnej

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
geodezja
technika
geokuba

W niniejszej książce autorzy kładą nacisk na praktyczne aspekty związane z zastoso- waniem odbiorników GPS w szerokiej gamie zastosowań geodezyjnych. Oprócz przypomnienia ogólnych zasad, obowiązujących przy stosowaniu techniki GPS w geodezji, są opisane konkretne przykłady zastosowań GPS w: zakładaniu osnów III klasy, pomiarach sieci realizacyjnych, pomiarach fotopunktów, aktualizacji...

Oprócz przypomnienia ogólnych zasad, obowiązujących przy stosowaniu techniki GPS w geodezji, są opisane konkretne przykłady zastosowań GPS w: zakładaniu osnów III klasy, pomiarach sieci realizacyjnych, pomiarach fotopunktów, aktualizacji ewidencji, pracach w geodezji inżynieryjnej ze szczególnych uwzględnieniem techniki GPS RTK oraz interpretacji uzyskiwanych dokładności. Ponadto opisano zagadnienia związane z wykorzystaniem dostępnych modeli geoidy do określania wysokości normalnych oraz zastosowaniem geodezyjnych stacji permanentnych. Omówione zostały też problemy związane z przelicza- niem istniejących osnów na nowy układ "2000" i podnoszeniem dokładności przy pomocy pomiarów uzupełniających GPS. Każdy z opisywanych przypadków poparty jest konkretnymi przykładami.
Niniejsze opracowanie Autorzy kierują do osób chcących wykorzystać technikę pomiarów GPS w geodezji a nieposiadających jeszcze w tym zakresie dużych doświadczeń. Zawarto w nim wiele spostrzeżeń i wskazówek dla przyszłych użytkowników GPS, które wynikają z pewnego już doświadczenia autorów oraz problemów, z jakimi spotykali się w terenie.

źródło opisu: http://gall.pl/content/view/16/27/

źródło okładki: http://gall.pl/content/view/16/27/

markoyee | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

przystępnie napisana, bardzo dobra, polecam.