Granice nieruchomości i sposoby ich ustalania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Prawnika". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: LexisNexis
9788376206646
geodezja
technika
geokuba

Granice nieruchomości i sposoby ich ustalania to pierwsze opracowanie, w którym została przedstawiona problematyka procesu granicznego. W publikacji omówiono zagadnienia prawne dotyczące obowiązującego, dwuetapowego administracyjnosądowego modelu postępowania rozgraniczeniowego, w którym cechą charakterystyczną jest łączenie procedur administracyjnych z rozwiązaniami procesowymi typowymi dla prawa cywilnego. Szczegółowej analizie poddano poszczególne etapy administracyjnego postępowania rozgraniczeniowego, z podkreśleniem tych jego elementów procesowych, które zarówno w praktyce, jak i orzecznictwie sądowo administracyjnym są rozbieżnie interpretowane.
Książka zawiera także wzory pism i orzeczeń w sprawach ustalania granic nieruchomości.
Jej walorem jest szczegółowe i wieloaspektowe potraktowanie omawianych zagadnień.
Publikacja jest adresowana do pracowników samorządowych realizujących zadania z zakresu administracji rządowej w tym zakresie, geodetów, sędziów, radców prawnych, adwokatów.

źródło opisu: http://www.lexisnexis.pl/

źródło okładki: http://www.lexisnexis.pl/