Ciemna strona Waszyngtonu

Wydawnictwo: Magnum
The Dark Side of Camelot

Głośna i kontrowersyjna książka znanego amerykańskiego reportera, laureata Nagrody Pulizera, rozprawiająca się z mitem Johna F. Kennedy'ego i jego prezydentury. Autor odbrązawia postać zamordowanego u szczytu kariery prezydenta, który uosabiał to, co najlepsze i najjaśniejsze w historii Stanów Zjednoczonych. Przedstawia Johna F. Kennedy'ego , jakiego nie znaliśmy. Swoje tezy dokumentuje...

Autor odbrązawia postać zamordowanego u szczytu kariery prezydenta, który uosabiał to, co najlepsze i najjaśniejsze w historii Stanów Zjednoczonych. Przedstawia Johna F. Kennedy'ego , jakiego nie znaliśmy. Swoje tezy dokumentuje rozmowami i wywiadami przeprowadzonymi z byłymi urzędnikami Białego Domu, agentami wywiadu, a także przyjaciółmi i znajomymi JFK.

źródło opisu: Wydawnictwo Magnum 1998

źródło okładki: Wydawnictwo Magnum 1998

Przemysław Czapski | 2013-06-20
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Jeśli jesteś wyznawcą John'a F. Kennedy'ego , lepiej nie czytaj tej książki. Natomiast jeśli chcesz poznać prawdę o Nim - sięgaj po tę lekturę bez wahania . Poznasz zarówno jasną jak i ciemną stronę Kennediego ( w większości ciemną ).
Autor główny nacisk narracji położył na walkę o prezydenturę oraz cały okres sprawowania władzy przez JFK. Dotarł do materiałów dotychczas nie publikowanych i osób z najbliższego otoczenia prezydenta.
Polecam lekturę , która wywraca do góry nogami obraz najsłynniejszego prezydenta USA.

Tomek | 2017-03-24

Dobrze się czyta, ale czy ta książka jest w 100 % wiarygodna

Magnat | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

No cöz...duze oczekiwania, miekkie lädowanie....
Mniej sama osoba JFK, a bardziej caly czas kadencji ( me oczekiwanie dotyczylo JFK ).
To ze byl gangsterem ( jak i kazdy prezydent USA ) to nie podlega dyskusji - lecz tykimi samymi gangsterami byli sowieccy satrapi i ich poplecznicy. Samo przedstawianie USA jako zlego jest niekonsekwente i wprost idiotyczne ( no ale od czego sä pozyteczni idioci..... )
Ogölnie rozczarowanie...

książek: 19592