Mumia przy rodzinnym stole. Mistrzowie psychoterapii i ich najbardziej niezwykłe przypadki

Tłumaczenie: Katarzyna Strzałkowska
Wydawnictwo: Paradygmat
The mummy at the dining room table. Eminent therapists reveal their most unusual cases
joly_fh

Autorzy książki, Jeffrey A. Kottler i Jon Carlson, zapytali trzydziestu słynnych terapeutów o najbardziej niezwykłych pacjentów, z jakimi zdarzyło się im pracować. Do ich opowieści dołączyli wspomnienia z własnej kariery zawodowej. Powstał bogaty zbiór niepowtarzalnych, fascynujących historii o ludziach, którzy mieli niezwykłe problemy lub w niezwykły sposób starali się sobie radzić z życiowymi trudnościami, oraz o terapeutach, którzy często musieli zastosować niezwykłe metody pomocy tym ludziom. Wszystkie te historie opisano barwnym, często pełnym humoru językiem, nie ujmując szacunku ich bohaterom. Ciekawa lektura zarówno dla osób zawodowo zajmujących się pomocą psychologiczną, jak i wszystkich zainteresowanych tajnikami psychoterapii.

źródło opisu: Wydawnictwo Paradygmat, 2013

źródło okładki: http://www.paradygmat.eu/

lindas | 2015-10-11
Przeczytana: 10 października 2015

Niestety poniżej oczekiwań - trochę ciekawych opisów przypadków, ale spodziewałem się czegoś bardziej specjalistycznego ... Wartość dla psychologa co najwyżej mierna.

justynka777 | 2015-09-21
Przeczytana: 04 grudnia 2014

bardzo dobra. szybko się czyta. idealna dla psychologów.

Rosiomak | 2014-01-08

Świetne, bogate i bardzo prawdziwe :) A najlepsze jest pokazanie, że nawet bardzo zawiłe problemy można rozwiązać - tylko trzeba znaleźć do nich klucz. A ten może mieć bardzo różny kształt.