Przygody Renatki

Wydawnictwo: Goneta.net
9788362041275
Qulturasłowa

"Przygody Renatki" to klasyczny kryminał, tylko że dla młodzieży w przedziale wiekowym dziesięć do dwunastu lat. Rzadko zdarza się tak dobrze skomponowane opowiadanie, nie za długie i biorąc pod uwagę wiek odbiorcy, napisane odpowiednio nieskomplikowanym językiem. Nie za dziecinnymi i nie za dorosłym. Renatka i jej przyjaciółka Barbarka zaczęły wakacje szkolne i od razu na ich początku...

Renatka i jej przyjaciółka Barbarka zaczęły wakacje szkolne i od razu na ich początku zdarzyła im się niezwykła przygoda. Oto zaginął wieloletni przyjaciel dziadka Renatki — Wąsiaty Sam. Cała trójka postanowiła go znaleźć. A właściwie największym motorem działania była Renatka, pełna wigoru i rezolutności młoda dama o szczerym sercu przepełnionym szlachetnością pomocy drugiemu człowiekowi. Wszak Wąsiaty Sam to także i jej przyjaciel. A Barbarka... w szkole nazywana jest Niewiarką, bo ciągle się wszystkiego boi i niczego nie widzi w jasnych barwach, a wręcz przeciwnie według niej wszędzie czyhają na nią niebezpieczeństwa. Przygoda odmieni jej postawę, zrobi się pewniejsza siebie, znajdzie prawdziwych przyjaciół i będzie wreszcie szczęśliwa. Żeby znaleźć Wąsiatego Sama trzeba rozwiązać nie lada łamigłówkę, pokonać strach przed nieznanym i dążyć do celu, a akcja trzyma do końca w napięciu. E-book niniejszy doczekał się wersji czytanej w formie audiobooka dostępny również w sieci.

źródło opisu: www.goneta.net

źródło okładki: www.goneta,net

zuzankawes | 2014-03-17

Wakacje. Wymarzony moment w życiu każdego dziecka. Jeszcze cudowniejszy, gdy można spędzić go z ukochanym dziadkiem i właśnie taki zamiar ma bohaterka książki Justyny Gul Przygody Renatki. Sielankę tę zakłóca jednak zniknięcie przyjaciela rodziny, a w szczególności przyjaciela dziadka dziewczynki, Wąsiatego Sama. Jak na rezolutną dzieweczkę i troskliwą wnuczkę w jednym przystało, a Renatka właśnie do tego gatunku należy, dziewczynka rozpoczyna poszukiwania zaginionego przyjaciela domu. W ten sposób, rozpoczyna się przygoda Renatki, dziadka Żelaznego Gieniusia i Barbarki – przyjaciółki Renatki. Nietypowa, niecodzienna i pełna niespodzianek.
Przygody Renatki zaklasyfikować można do kryminałów dla dzieci. Książka w niczym nie ustępuje współczesnym historiom tego typu, pisanym z myślą o dzieciach (Pierdomenico Baccalario, Kod królów, czy Kieliszek trucizny P.D. Baccalario i A. Gatti). Jednak do klasyków typu Adama Bahdaja i jego Wakacji z duchami droga daleka.
Tak, czy inaczej...

Pola Pane | 2015-03-14

Brzydzę się takimi metodami.
Ale pewne rzeczy robię dla zasady.
Pozdrowienia dla "ałtorki miszczyni piura" i polskiej ortografii (vide:
Dla zasady nie oceniam też własnych wypocin.
Renia2119 = Justyna Gul
Pozdro!
P.S. Wystawiłam jeden, ale zmieniam decyzję, nie będę się zniżać do poziomu pewnych osób - niespełnionych grafomanów.

Qulturasłowa | 2014-08-07
Marcin Łukaszek | 2014-07-01
    Szkice z życia
    Jan Antoni Homa, Agnieszka Gil, Maria Izabela Fuss, Olaf Tumski, Alicja...