Analiza formacji na wykresach giełdowych. Wprowadzenie

Tłumaczenie: Krzysztof Środa
Wydawnictwo: Linia
Getting Started in Chart Patterns
biznes, finanse
fragola

Do tej pory nikt nie pisał o analizie technicznej w sposób tak prosty, a zarazem przekonujący. Thomas N. Bulkowski tworzy listę formacji obserwowanych na wykresach giełdowych, poddaje generowane sygnały bezlitosnym testom, a potem pisze, które działają - i jak często - a które nie działają wcale. I tłumaczy jak korzystać z tych pierwszych. Bulkowski określił blisko czterdzieści...

Bulkowski określił blisko czterdzieści najważniejszych formacji widocznych na wykresach i podpowiada jaką zastosować w stosunku do nich strategię działania. Jego podejście może popsuć humor wielu technikom uznającym cztanie wykresów, za "sztukę". Choć bawi się nazwami, pozostając w pewnej specyficznej poetyce, postanowił doprecyzować te wszystkie określenia, które od dziesięcioleci pojawiały się w podręcznikach do analizy technicznej: „jedna z najskuteczniejszych formacji”, „z tej formacji kurs wybija się najczęściej w górę”,„taka sytuacja na wykresie często kończy się tym lub owym”. Postanowił zmierzyć się z owymi wszystkimi niedopowiedzeniami i sprawdzić, jak wyglądają faktyczne statystyki formacji technicznych.

Bulkowski zaczął swoją karierę jako inwestor giełdowy. W tej roli sprawdził się tak dobrze, że w wieku 36 lat mógł zrezygnować ze swojej dawnej pracy i poświęcić się rynkowi. Analiza formacji na wykresach giełdowych to być może najlepsze i najbardziej praktyczne wprowadzenie do analizy technicznej.

źródło opisu: www.wydawnictwolinia.pl

źródło okładki: www.wydawnictwolinia.pl

pmjar | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018

Jak dotąd wydaje mi się najsłabszą spośród książek tego autora. Statystyki procentowe w tym wypadku nic nie dały a od ilości formacji może głowa rozboleć, dowolność interpretacji na wykresie też nie służy niczemu dobremu. Zdecydowanie polecam bardziej serię "Ewolucja gracza giełdowego".

Tomasz Krajewski | 2018-01-20

Masło maślane. Można by wyciąć połowę bez utraty treści. Nie jest to pozycja zła, ale nie powala

moneygrabbing | 2016-04-22

Polecam każdemu co dopiero zaczyna przygodę z inwestowaniem.

boseti | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Niezła książka, duży nakład pracy autora i tysiące przeanalizowanych wykresów. Szacun. Fajna propozycja dla techników, fikcyjna postać wpleciona w tekst ożywia książkę, która jest trochę nudnawa ze względu na bardzo dużo ilość "procentów" w sensie procentowa skuteczność formacji :).Polecam - autor imponuje zaangażowaniem.

Kornel Tymcio | 2015-04-16

Całkiem niezłe wprowadzenie do analizy technicznej rynku.

Marcin | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Dzięki tej książce, patrząc na wykresy giełdowe potrafię coraz częściej odnaleźć formacje, nazwać je, a także podejrzewać co może stać się dalej. Pozycja godna polecenia dla wszystkich zainteresowanych tematem analizy technicznej. Do książki Bulkowskiego wracać będzie się nie raz, nie dwa, by skorzystać z garści na prawdę pomocnych statystyk dotyczących funkcjonowania formacji na wykresach giełdowych.

gustow | 2014-12-06
Przeczytana: 01 września 2012

Wszystko fajnie przebadane statystycznie ale widzę w tej książce dużą uznaniowość i dlatego mnie nie przypadła do gustu. A może nie czuję tego tematu?