Wszystkie psy mają ADHD

Tłumaczenie: Ulisses Zalewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biała Plama". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Linia
All Dogs Have ADHD
ADHD, dzieci, wychowanie, edukacja
fragola

Czy przy pomocy zdjęć i prostych zdań można opowiadać o trudnych sprawach? Kathy Hoopman swoją pierwszą książką "Wszystkie koty mają zespół Aspergera", pokazała, że tak. Kolejna jej książka opowiada o dzieciach z ADHD. I znów zamiast dzieci obserwujemy zwierzaki w różnych typowych i nietypowych sytuacjach. Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) mają kłopoty...

Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) mają kłopoty w trzech podstawowych obszarach:

trudno im się skupić,
bywają nadmiernie ruchliwe,
działają impulsywnie

Czytając tę książkę, należy pamiętać, że nie każde dziecko z ADHD musi doświadczać wszystkich opisanych tu trudności. Są dzieci niezwykle ruchliwe i takie, które nie wyróżniają się wielką aktywnością. Niektóre są bezpośrednie, inne bardzo nieśmiałe. Ale wszystkie dzieci z ADHD potrzebują zrozumienia i miłości. Potrzebują też pomocy specjalistów, którzy potrafią stwierdzić, kiedy potrzebne są leki, a kiedy wystarcza terapia.

Przede wszystkim jednak dzieci z ADHD potrzebują osób, które uwierzą w ich możliwości, pomogą zbudować poczucie własnej wartości i nauczą je kierować własnym życiem.

źródło opisu: www.wydawnictwolinia.pl

źródło okładki: www.wydawnictwolinia.pl

AnnaSikorska | 2016-04-08

„Wszystkie psy mają ADHD” Kathy Hoopmann to książka dość nietypowa. Wyróżnia się już samym kształtem. Niewiele mamy na rynku publikacji kwadratowych. Kiedy otworzymy książkę rzuci nam się w oko, że na każdej stronie znajdziemy w niej zdjęcia psów. Niedługie wprowadzenie pozwala czytelnikowi wejść w świat zaburzenia. Na kolejnych stronach znajdziemy już zdjęcia uroczych czworonogów z jednozdaniowym opisem kolejnych cech występujących u ludzi z ADHD. Dowiemy się między innymi, że pierwsze cechy można dostrzec już po narodzinach, takie dzieci sypiają zdecydowanie mniej niż inne, inaczej wygląda nauka chodzenia i sposobu poznawania świata oraz funkcjonowania w nim. Zdanie połączone razem ze zdjęciem brzmią bardzo poetycko i sprawiają, że czujemy niesamowitą sympatię do osób, które wcześniej(widziane z innej perspektywy) mogły nas drażnić.

Książka jest przyjemną lekturą, w której świat możemy zabrać nasze pociechy. Dzięki prostocie, budzeniu pozytywnych emocji mogą one lepiej zrozumieć...

Siostra Bez Osierdzia | 2015-10-04

Książka składa się z kilkudziesięciu stron, na które składają się fotografie i hasła dotyczące ADHD. Merytorycznie jest dla dzieci i młodzieży, dla rodzeństwa osoby dotkniętej ADHD. Nie zaspokoi ciekawości kogoś, kto chce zgłębić temat. Choć fotografie piękne i opisy proste i zrozumiałe.

Iliana | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016

Nie spotkałam się jeszcze z tego typu publikacją, by poprzez zdjęcia i krótkie, aczkolwiek bardzo wyważone zdania, można wydobyć z niego esencję, to co najważniejsze i najistotniejsze. Najbardziej urzekły mnie fotografie. Przepiękne, ujmujące za serce. Ja bardzo kocham psy, od kiedy sięgam pamięcią w naszym domu od zawsze były psy. Teraz, kiedy mam swoją rodzinę, nie może być inaczej. Ale w książce wcale nie jest mowa o psach.
Zapraszam na całą recenzję na:

Abee | 2014-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Problem trudnych zachowań ze spektrum ADHD prosto podany i zilustrowany psimi zdjęciami. Bardzo proste, wyraziste i dość skuteczne.

sorensdaughter | 2017-04-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017