Nowojorski pasjans

Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
historia
joly_fh

„Nowojorski pasjans” Beaty Dorosz to próba pokazania z bliska dziejów Polskiego Instytutu Naukowego w Nowym Jorku w latach 1942-1969. Znajdziemy tu także szczegółowy opis związków łączących z Instytutem dwóch znakomitych przedstawicieli polskiej literatury: Jana Lechonia i Kazimierza Wierzyńskiego. Książka wzbogaca wiedzę o polskim życiu naukowym w Nowym Jorku i o nowojorskich latach obydwu poetów. Nowojorski pasjans jest pracą pionierską, imponującą bogactwem szczegółów i otwierającą nowe perspektywy w badaniach nad życiem naukowym amerykańskiej Polonii.

źródło opisu: Biblioteka Więzi, 2013

źródło okładki: http://www.wiez.pl/Nowojorski-pasjans;s,karta,id,291