Japończycy. Ich kraj i obyczaje. Podróż na około świata

Tłumaczenie: Helena Janina Pajzderska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Konwersja do formatu EPUB: Virtualo Sp. z o.o.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tygodnik Powszechny
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Alina

Pewnego poranku otrzymałem od jednego z moich przyjaciół, professora szkoły medycznej w Paryżu, następującą depeszę: "Jadę 1 Września do Ameryki, Japonii. Jedziesz ze mną?" Telegraficznie odpowiedziałem natychmiast: "Tak, przyjeżdżam" i nazajutrz spakowawszy manatki, siedziałem już w dyliżansie, który szybkością swoich czterech dzielnych koni unosił mnie przez ten dziki wąwóz, wiodący do...

Telegraficznie odpowiedziałem natychmiast: "Tak, przyjeżdżam" i nazajutrz spakowawszy manatki, siedziałem już w dyliżansie, który szybkością swoich czterech dzielnych koni unosił mnie przez ten dziki wąwóz, wiodący do Pierrefitte-Nostales.

Opowieść o podróży do Japonii z 1885 roku.

źródło opisu: Tygodnik Powszechny, 1885

Alina | 2014-07-14
Przeczytana: 2012 rok

Otrzymałam tę książkę jako darmowego ebooka i z braku czegoś innego to czytania zabrałam się do lektury. Od początku zainteresowało mnie spojrzenie na Japonię z perspektywy prawie 130 lat. Jest to opowieść dokumentalna, typu dziennik z podróży, Francuz zwiedza i opisuje tajemniczy wtedy dla Europejczyków kraj. Najciekawsza jest konfrontacja tego co wiemy o Japonii teraz, a co odkrywał autor.

„Marynarka jest dopiero w zawiązku i chyba nigdy groźną się nie stanie.”

„Przedstawienia teatralne odbywają się bez przerwy od 6-tej rana do 11-ej wieczorem. Japończycy chodzą na nie z rodzina i pozostają od początku do końca, czyli około szesnastu godzin na miejscu.”

„Port Kobe, objęty koncessyami, otwartym został w 1867 r.; ludność jego licząc wraz z miastem, dochodzi do 40, 000 mieszkańców.”

Arras | 2014-04-12
Przeczytana: sierpień 2012