Kuszenie losu

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Cykl: Hrabia Saint-Germain (tom 6)
Wydawnictwo: Rebis
Tempting Fate
horror
joly_fh

Akcja tego tomu toczy się od końca rewolucji rosyjskiej aż do lat trzydziestych, kiedy to w Niemczech do władzy dochodzą naziści. Główny bohater zostaje opiekunem małej osieroconej Rosjanki. Podczas swoich podróży po Europie w towarzystwie przybranej córki hrabia spotyka trzy kobiety, które w znaczący sposób wpłyną na jego los: księżną, która okaże się groźną manipulantką, młodą wdowę, która zepchnie go w otchłań zepsucia i obsesyjnych żądz, i wreszcie Madeline de Montalia, dla której Saint-Germain zaryzykuje utratę swojej nieśmiertelności, byle tylko ją chronić. Wiedziony nienasyconą namiętnością do tej kobiety hrabia popełni samobójczy, desperacki akt, którym mógłby skazać wszystkich kochanków tego świata na wieczne potępienie.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie