Kronika ślubnych wypadków

Okładka książki Kronika ślubnych wypadków Jessica Hart
Okładka książki Kronika ślubnych wypadków
Jessica Hart Wydawnictwo: Harlequin Seria: KISS literatura obyczajowa, romans
KISS
Hitched!
Harlequin
2013-05-31
2013-05-31
Melania Gruszczyńska
miłość romas

Rozsądek z sercem zazwyczaj do porozumienia dojść nie może. Nie dziwmy się – chcą przecież różnych rzeczy. Serce pragnie uniesień, wzlotów do chmur, bajecznych przygód, miłości wiernej i wiecznej i najlepiej księcia z bajki. A rozsądek? On rządzi się swoimi prawami, mocno stąpa po ziemi, nie myśli o ulotności, a o tym, by żyć tu i teraz, realizując założone plany. Co więc się stanie, gdy kobieta, która zawierza rozsądkowi poczuje jak i serce próbuje się wydostać? O tym opowiada kolejna książki z serii KISS wydawnictwa Mira.

Firth Williams to inżynier zarządzająca budową Whellerby – okazałej posiadłości pewnego lorda. Do wszystkiego doszła sama. Nie miała łatwego dzieciństwa. Po śmierci matki musiała zamieszkać z ojcem, bajecznie bogatym biznesmenem, który pieniędzmi chciał kupować uczucia. Firth jednak nie należała do tego typu dziewczyn. Od początku odcinała się od bogactwa rodziny, a do swojej pozycji dążyła ciężką pracą, kreatywnością i samozaparciem. Obecnie czeka na pracę życia, która nadarzy się gdy jej mentor wróci do pracy.

Gdy pojawia się jej siostra, celebry tka, z problemami natury miłosnej Firth nie wie, co ma począć. Ale sąsiad, charyzmatyczny mężczyzna marzeń przychodzi jej na ratunek. Co stanie się z planami Firth? Legną w gruzach? A może silna wola wygra z miłością?

Jessica Hart zaserwowała nam książkę pełną ciepła. Prosta, może nawet trochę banalna opowieść o kobiecie, która nie szuka miłości i o mężczyźnie, który jest inny, niż się wydaje. Idealna na leniwe popołudnie, przy lemoniadzie, na bujanym fotelu.

Subtelna i zabawna z pewnością przyniesie wam dużą dawkę rozrywki. Rozsądek czy serce? No właśnie. Często logika podpowiada nam, że rozsądek wie lepiej, że to przecież on wie, co jest dla nas dobre, co jest słuszne i jak powinniśmy postąpić. Gdy jednak w grę wchodzą namiętności, emocje, która rozpływają się w nas niczym czekoladki na słońcu, trudno jest przyznać mu rację.
Firth stanęła przed trudnym wyborem. Nie dać się zwieść i dążyć
dalej ku upragnionemu celowi czy też może poddać się namiętności, która burzy krew w żyłach? Ja wam nie powiem, co wybrała, tego dowiedzcie się sami.

Zaufaj miłości

„Niebezpiecznie jest liczyć na to, że inni obdarzą nas szczęściem.”*

Warto mieć w życiu cele i przygotowany plan, który pomoże je osiągnąć. Trzeba postępować ściśle według niego i nie dać się rozproszyć sprawą mniej ważnym, liczyć tylko na siebie i dążyć raz wytyczoną drogą. Ale czy na pewno? Może jednak czasem warto przyjąć pomoc, zboczyć choć trochę z obranej ścieżki by przypadkiem nie przegapić szansy coś równie ważnego. W życiu można iść na kompromisy, a przyjemności i uczucie nie muszą niszczyć planów.

Firth Williams to kobieta niezależna i inteligentna. Od dawna ma swój cel w życiu i dąży do niego stopniowo, samodzielnie, nie chce pomocy swojego bogatego ojca. Jest inżynierem budowlanym, a ponieważ jest to typowo męski zawód musi udowadniać współpracownikom, że da sobie radę. Założyła sobie kilkuletni plan, w którym nie ma miejsca na związek, który może ją rozpraszać. Dlatego gdy na jej drodze staje George próbuje go do siebie zniechęcić, bo wie, że z jego poczuciem humoru jej uporządkowany świat legnie w gruzach. Jednak mimowolnie zaczyna go lubić, a gdy dodatkowo pomaga jej zorganizować wieczór panieński dla siostry coś się między nimi zaczyna dziać. Jak skończy się ich znajomość? Czy dwie tak różne osobowości będą potrafiły pójść na kompromis?

Tegoroczne wakacje wydawnictwo Harlequin postanowiło umilić swoim czytelnikom wydając nową serię - Kiss. W serii tej będą ukazywać się opowiadania zabawne, z dreszczykiem, a nawet zmysłowe. Czasami lubię sięgnąć po książki tego typu i oddać się lekkiej zbyt wiele niewymagającej lekturze. Jaka okazała się być pierwsza z cyklu opowieści?

Jessica Hart napisała powieść, która posiada w sobie humor, smutek oraz namiętność. Historia jest napisana lekko, fabuła jest przemyślana, akcja powieści jakoś specjalnie nie pędzi, ale na brak nudy też nie można narzekać. Wiadomo, że jest to romans i trzeba patrzeć na niego pod innym kątem. Moim zdaniem romans powinien pozwolić się odprężyć, odpłynąć myślom od spraw codziennych i uwierzyć chociaż na chwilę w taką historię. „Kronika ślubnych wypadków” właśnie taką książką jest, zabawna i wzruszająca. Mimo małej ilości stron opisy miejsc oraz wydarzeń są ciekawe i rzetelne. Postacie wykreowane przez Hart są ludzkie, posiadają wady i zalety. Najbardziej jednak podobał mi się kontrast między głównymi bohaterami. Ona zbyt poważna, a on zbyt rozrywkowy, jednak razem się dopełniają i tworzą parę, która od razu przykuwa oko. W takich książkach od razu można przewidzieć zakończenie, ale jeśli jest Dorze napisana, nie zwraca się na to zbytniej uwagi.

Zawsze gdy mam zastój w czytaniu i żadna książka nie jest w stanie mnie zainteresować biorę się za literaturę tego typu. Wiem wtedy, że blokada mi minie i będę mogła czytać ile zechcę. Tak było i tym razem. „Kronika ślubnych wypadków” wciągnęła mnie od pierwszych stron i zapewniła rozrywkę na dobrych parę godzin. Pośmiałam się czytając sprzeczki bohaterów i opisy psocenia się George’a, Firth. To było zabawne, ale zarazem słodkie. Szczerze mówiąc jakby ktoś mi robił takie kawały to bym chyba nie wytrzymała ze śmiechu. Lekka, przyjemna i łatwa w odbiorze. Zdecydowanie polubiłam styl pisania Hart.

Książka ta to pozycja idealna na lato, długie letnie dni czy też pobyt na plaży. Czyta się ją szybko i z prawdziwą przyjemnością. Może nie wnosi żadnych wartości, ale przypomina, że zawsze warto zaufać i zaryzykować, bo akurat może czekać na nas coś bardzo ważnego.

*str. 169

Zaufaj miłości

„Niebezpiecznie jest liczyć na to, że inni obdarzą nas szczęściem.”*

Szukacie książek idealnych na wyjazd? Niezobowiązujących historii miłosnych ze szczyptą humoru i ciekawej fabuły, która pozwoli wam się w pełni zrelaksować na plaży, tudzież przy lampce wina? Świetnie! Seria KISS jest w takim razie idealna dla Was.

Kolejna książka z serii KISS, która przekonała mnie, że romans wcale nie musi być nijaki, za to może wciągnąć i być naprawdę dobrą dawką pozytywnego myślenia. I kolejna pochwała dla autorki, za stworzenie silnego kobiecego charakteru - aż przyjemnie się czyta. W dodatku postać męska bardzo przypadła mi do gustu. Ja lubię takich zaczepnych panów, którzy wnoszą wiele humoru i uprzyjemniają mi odbiór fabuły.

Firth i George to bardzo ciekawa para, zwłaszcza ich relacje, które potrafią albo zirytować, albo wprawić w naprawdę dobry nastrój. Z tą irytacją bym jednak nie przesadzała, chociaż czasami te głupkowate zachowania George'a sprawiały, że wywracałam oczami, częściej jednak sprawiały, że się śmiałam. Ogólnie całość jest jak najbardziej na plus!

Odskocznia - to dla mnie zawsze jakiś szybki romans, nie koniecznie "na żywo", ale chętnie czytam o innych miłostkach. Mam wypróbowane serie z Wydawnictwa Harlequin. Niedawno ten właśnie wydawca wypuścił na rynek księgarski całkiem nową serię KISS. Dlaczego nie? Przecież warto poznawać całkiem nowe rzeczy tudzież pomysły...
KISS to najnowsza seria, która połączyła zmysłowość z humorem. Pierwsza książka to "Kronika ślubnych wypadków" napisana przez Jessicę Hart.

Firth Williams to kobieta zdecydowanie uparta i ambitna. Życie jej nie rozpieszczało, choć ma bardzo bogatego ojca i siostrę celebrytkę. Nigdy do nich nie pasowała, postanowiła, że da sobie radę sama i dała. Została cenionym inżynierem budowlanym, choć proste i łatwe to nie było pośród samych mężczyzn. Jednak jej wiedza, kompetencje i ambicja otwarły wiele ważnych drzwi. Trafia do posiadłości Whellerby gdzie ma nadzorować ważną inwestycję.
Firth ma wszystko zaplanowane, nic nie może jej przeszkodzić w dokładnych planach, do czasu...
Nagle pojawia się siostra z "ogromnymi problemami", a na jej drodze staje mężczyzna z marzeń...
Czy zburzy to wszelkie plany Firth???

"Kronika ślubnych wypadków" to faktycznie książka o miłości i zmysłowości, ale połączona z dawką humoru. Fajnie i lekko napisana. Idealna na wakacje albo by odetchnąć od nieco bardziej ambitnych książek. Hart ma fajny i lekki styl.
Seria KISS zapowiada się bardzo interesująco, na pewno jeszcze sięgnę po inne tomy, warto!

Lekka i zabawna z dużą dawką miłości - czyli wszystko czego potrzebuje normalna kobieta na fajny letni dzień. Polecam.

KISS to najnowsza seria, która połączyła...

Lato to czas, kiedy mam ochotę zwolnić, jak najwięcej czasu spędzać na słoneczku, kiedy najprzyjemniej jest poleżeć i pomarzyć, by oderwać się trochę od życia i kłopotów. Dlatego Wydawnictwo Harleqiun wyszło nam naprzeciw wydając nową serię książek KISS - „Do zakochania jeden krok. A raczej jeden pocałunek!”

„Kiss to nowa seria zmysłowych i zabawnych opowieści. W każdej historii znajdziesz dużą dawkę humoru i niezapomniany dreszczyk emocji towarzyszący nowej miłości.”

Firth Williams miała wszystko zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach, bo tylko dobry plan mógł ją uratować. Kiedy umarła jej mama, Firth postawiła wszystko na wykształcenie a następnie karierę. Wiedziała, że wszystko zależy od niej samej i jej pracy, od tego by polegać tylko na sobie. Jednak z nieprzewidywalną przyrodnią siostrą nic nie jest proste, nawet dla tak ułożonej pani inżynier.

Firth musi na szybko zaplanować niezapomniany wieczór panieński dla siostry, która wychodzi za gwiazdę popu, do tego uporać się z dość irytującym zarządcą Whellerby, gdzie nadzoruje budowę. Wszystko wskazuje, że poukładane życie Firth nabierze niezwykłego tempa, a ona sama przekona się, że nie wszystko można zaplanować.

„Kronika ślub wypadków” to bardzo fajna i leciutka książeczka, to bardzo dobry romans, w którym nie brakuje emocji, skomplikowanych sytuacji oraz wielu zabawnych sytuacji. Ale autorka nie stawia tylko na miłość, pokazuje nam ona życie zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Wiele osób z różnych powodów ma wszystko zaplanowane, żyje zgodnie z planem, bojąc się tego co nieznane, bojąc się by znów nie zostać zranionym. Jednak życia nie da się zaplanować o czym przekonała się bohaterka.

Podoba mi się ta seria, idealna na lato, książka małego formatu, świetnie mieści się w torebce, do tego niska cena zdecydowanie kusi. Dlatego polecam tym, którzy mają ochotę na lekką i zabawna historię, na wakacyjną miłość!

„Kiss to nowa seria zmysłowych i zabawnych opowieści. W każdej...

Firth Williams jest panią inżynier, która dowodzi i zarządza budową nowego centrum konferencyjnego w Whellerby Hall i marzy o awansie. Firth jest dorosłą, inteligentną i poukładaną kobietą, mającą własny plan na życie, którego mocno się trzyma. Jest silną kobietą, opanowaną i świetnie zorganizowaną. Na pewno nie jest typem romantyczki, która marzy o księciu na białym koniu i życiu z bajki. Zdecydowanie nie. Charakteryzuje ją upór, dążenie do celu i twarde stąpanie po ziemi. A przede wszystkim interesuje ją zdobywanie szczebelek po szczebelku kolejnych etapów jej życiowego planu, która zakłada zdobywanie doświadczenia, a następnie coraz to lepszych ofert pracy. Dlatego też znalazła się na budowie w Whellerby.

"Ponieważ byłam świetna w planowaniu, dopilnowałam żeby wszystkie założone cele były konkretne, wymierne, możliwe do osiągnięcia, realistyczne i określone w czasie."

Firth, jako kobieta i pani inżynier - nadzorująca pracę wielu mężczyzn, musi poradzić sobie z wieloma kłopotami, które napotyka na swojej drodze. A to brak prestiżu i szacunku ze strony płci męskiej, a to problemy z budową, samą w sobie. Firth ma dużo na głowie, jednak los wydaje się nie być dla niej dostatecznie łaskawy. Jej młodsza, przyrodnia siostra wychodzi za mąż za gwiazdę popu. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, iż Firth została poproszona o bycie druhną, a więc jej obowiązkiem jest urządzenie wieczoru panieńskiego jej siostry. Jednak to nie wszystko. Kłopotem jest (i to dużym) zarządca posiadłości Whellerby - George Challoner (podobno bardzo przystojny),który sporo namiesza w życiu pani inżynier.

"Dzień układał się przyjemnie do momentu pojawienia się George'a Challonera."

Kronika ślubnych wypadków to przyjemna lektura dla kobiet w każdym wieku. Lekka, romantyczna, zabawna i wciągająca. Dla każdego kto lubi tego typu klimaty. Nie często sięgam po tego typu gatunki literackie i prawdopodobnie trochę tracę, bo akurat tę książkę czytało mi się bardzo swobodnie. Bardzo ciekawe wątki zarówno samej Firth i jej siostry, ale też i George'a. Każde z nich ma swoją własną historię, która zostaje tutaj opowiedziana w sposób trafiający do czytelnika. Jessica Hart napisała bardzo lekką, ale i mądrą książkę o tym, iż nie należy dążyć do celu za wszelką cenę. Trzeba być sobą, ale i czasem należy postąpić bardzo spontanicznie, bo nawet perfekcyjne plany, mogą nie być tym czego chcemy.

"W takim razie i zaryzykuję, jeśli i ty to zrobisz."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
31 maja nakładem wydawnictwa Harlequin została wydana nowa seria romansów o wdzięcznej nazwie Kiss. Seria ta powstała dla kobiet młodych duchem, które nie boją się wyzwań i nigdy nie uciekają przed problemami. W książkach tych będzie dużo emocji, szczypta humoru, wyraziste postaci i wartka akcja.

"Kronika ślubnych wypadków" jest pierwszym romansem serii Kiss. Wszystkie założenia i wytyczne nowej serii sprawdziły się co do joty. Jest świeżo, sympatycznie, wesoło, seksownie ale nie wulgarnie.

Firth Williams jest inteligentną, przebojową i niezależną kobietą. Jest inżynierem budowlanym, kierownikiem budowy na terenie posiadłości Whellerby i córką charyzmatycznego magnata biznesu. Jej praca w tym typowo męskim zawodzie jest nie tylko przepustką do niezależności, spełnieniem marzeń, sprawdzeniem swej kreatywności i realizowaniem własnych projektów ale także próbą udowodnienia swojej wartości. "Rozsądek pomógł mi wybrać ścieżkę kariery. Lubiłam precyzję inżynierii, konstruowanie solidnych i funkcjonalnych budowli z odpowiednich materiałów, lubiłam gdy każda rzecz miała swoje miejsce. Cieszyła mnie myśl, że coś po sobie zostawię."
Praca w Wallerby byłaby spełnieniem marzeń gdyby nie jej zarządca. Przystojny ale niepoprawny żartowniś, który naprzykrza się jej każdego dnia. Z czasem ich relacje się ocieplają a George ma dla Firth propozycję nie do odrzucenia.

Historię Firth i George'a można podsumować jednym dobrze wszystkim znanym zdaniem- kto się czubi, ten się lubi. George próbuje zwrócić na siebie uwagę pięknej dziewczyny. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że zachowuje się jak rozpuszczony dzieciak. Im bardziej jest zafascynowany Firth, tym bardziej pogrąża się w jej oczach. Na początku kobieta jest zdegustowana i wręcz wściekła żartami i wygłupami George'a. Z czasem zaczyna lubić jego wybryki a ich sprawca zaczyna ją fascynować. Firth odkrywa także, że więcej ich łączy niż dzieli.

"Kronika ślubnych wypadków" zabierze nas w letnią podróż ku niepohamowanej, nieskomplikowanej, lekkiej i rozkosznej rozrywce. Główna bohaterka zapewni nam morze emocji a jej partner będzie próbował wywołać uśmiech na naszych twarzach.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

"Kronika ślubnych wypadków"...

Firth ustawiła sobie wysokie plany zawodowe. Niestety w ich realizacji coś jest przeszkadza, a raczej ktoś. Jej przyrodnia siostra bierze ślub i poprosiła kobietę by została jej druhną. Rodzinie przecież się nie odmawia. Tak też została zmuszona do zorganizowania wieczoru panieńskiego, który szybko przekształcił się w wielkie przyjecie celebrytów. Na domiar złego jej życie pod kontrolą zaczyna zakłócać George. Co z jej planem życia na kolejne pięć lat? Legnie w gruzach? A może Firth będzie go realizować omijając wszelkie przeszkody?

,,Kronikę ślubnych przypadków" czytało mi się bardzo miło. Przyjemnie mi się obserwowało początki relacji, jakie zaczynały się wytwarzać między Firth i George'em. Te ich podchody, wątpliwości, niepewności, pierwsze kroki, śmielsze i mniej śmielsze. Czysta przyjemność dla oczu. Każda kartka książki potrafiła wywołać uśmiech na mojej twarzy, który nierzadko zmieniał się w śmiech. Było się po prostu z czego pośmiać. Bo jakie to początki relacji bez odrobiny zgrzytów, sarkazmu, denerwowania drugiej osoby? Nudne. A te które tworzyły się między Firth i George'em takie nie były. Były miłe dla oka do podglądania.

Książka ,,Kronika ślubnych wypadków" to idealna pozycja na jeden wieczór. Może i nie będzie jej się za długo pamiętać, lecz dzięki temu będzie można do nie powrócić i kilkakrotnie spędzić przy niej przyjemny wieczór. Ja na pewno tak zrobię. Książka bardzo mi się spodobała, nie zauważyłam w niej jakikolwiek wad, niektórzy by powiedzieli, że nie jest ona ambitna, lecz ja po tej książki niczego wygórowanego nie oczekiwałam. Chciałam spędzić miło wieczór i też to otrzymałam. Polecam!

Firth Williams, zawiedziona zarówno swoją rodziną, jak i miłością, starannie zaplanowała swoje życie. Najpierw kariera i mocna pozycja w rzadkim wśród kobiet zawodzie inżyniera budownictwa, a potem może spokojny, bez porywów, związek z poważnym mężczyzną. Poza tym jest rozsądna, praktyczna, we własnym mniemaniu nieciekawa i pospolita. I w czasie, gdy realizuje się zawodowo, nadzorując budowę w posiadłości lorda Whellerby, w życiu Firth pojawia się George Challoner, zarządca posiadłości.

Kolejna dobra książka z tej serii wydawniczej. Wspaniała na zimne jesienne, już zimowe raczej wieczory. Herbatka, ciastko, ciepły kocyk i można czytać ile wlezie.
Ja ją przeczytałam w szkole:P Nie mogłam się oderwać a w tym roku piszę maturę :P

• Harlequin
  • EBOOK
  • Romans
  • Recenzyjne

Dodaj cytat z książki Kronika ślubnych wypadków