14th Media Art Biennale WRO 2011

Wydawnictwo: WRO Art Center
sztuka
Isiliel

Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO stanowi główne forum sztuki nowych mediów w Polsce i Europie Centralnej. Od założenia w 1989 roku prezentuje sztukę tworzoną nowymi medialnymi środkami kreacji i komunikacji, eksploruje współczesne terytoria twórczości oraz buduje perspektywę krytyczną wobec aktualnych problemów sztuki i społeczeństwa. Dotychczasowe edycje Biennale WRO w różnorodny...

Dotychczasowe edycje Biennale WRO w różnorodny sposób stawiały pytania o twórczą postawę wobec nowych technologii i gęstniejącej technosfery mediów społecznych, o pole kreatywności powstające na przecięciu sztuki i nauki, aktywności twórczej i społecznej.

14 edycja Biennale WRO, zorganizowana w 2011 roku, poświęcona została tematowi ALTERNATIVE NOW akcentującym rolę indywidualnych postaw i strategii odcinających się od mechanizmów instytucjonalnego świata sztuki i standaryzacji jego oczekiwań.

źródło opisu: wstęp

źródło okładki: http://wro2011.wrocenter.pl/