Tak gorzko płakałeś przez sen

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Ve sne ty gor'ko plakal
klasyka
Szklanka_Wody

Opowiadania tego znanego radzieckiego pisarza cechuje umiłowanie człowieka i przyrody, związanych ze sobą nierozerwalnie. Bohaterami są tu ludzie prości - rybacy, marynarze, robotnicy leśni, żyjący z daleka od cywilizacji, na Północy, nad brzegami Morza Białego - a także dzieci i zwierzęta. Prostota tych ludzi, ich bezpośredniość, fascynująca mentalność oraz groza i piękno żywiołu, z którym muszą walczyć, urzekły autora, czemu dał wyraz w swojej twórczości.

źródło opisu: Książka i Wiedza, 1986

Sanna | 2016-04-29