National Geographic 01/2010 (124)

Seria: National Geographic Polska
Wydawnictwo: G+J RBA
geografia, historia, podróże, nauka
czasopisma
onika

- Mumie. Starożytni Egipcjanie, mistrzowie balsamowania, mumifikowali nie tylko swoich zmarłych, ale też zwierzęta – byki, małpy, koty, krokodyle. W jakim celu?
 - Singapur. Maleńki kraj w ciągu kilku dziesięcioleci stał się technologiczną i ekonomiczną potęgą. Wśród składników przepisu na sukces znalazł się dyscyplinujący społeczeństwo system surowych kar, z chłostą włącznie.
 - Svalbard....

- Svalbard. Fauna Spitsbergenu, niegdyś trzebiona przez myśliwych, po dekadach ochrony odrodziła się. Teraz musi poradzić sobie z ociepleniem.

- Somalia. Kraj stał się przykładem państwa upadłego, pozbawionego rządu, gdzie władzę stanowią gangi lokalnych watażków. Ludzkie życie znaczy tu niewiele.

- Błazenki. Kolorowe klejnoty raf koralowych nie przetrwałyby bez współpracy z ukwiałami. Ich czułki, dla innych rybek parzące, błazenkom są niestraszne.

- Tylko dla prenumeratorów: Stres. Organizm poddawany długotrwałej presji zaczyna szwankować, dlatego tak ważna jest świadomość istnienia mechanizmów stresu i jego „transmisji”.

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/biezace-wydania/0/2010/67/

Agnieszka Olejnik

Kształt nocy
Tess Gerritsen

6,67 (3 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!