David Cronenberg. Rozpad ciała, rozpad gatunku

Wydawnictwo: Rabid
david cronenberg,
maruta

Twórczość filmowa Davida Cronenberga znakomicie ilustruje pogląd reżysera, iż wszyscy jesteśmy szalonymi naukowcami, a życie to nasze laboratorium. Eksperymentujemy, by odnaleźć własną drogę, by rozwiązywać problemy, nie popaść w szaleństwo i nie poddać się chaosowi.Jako filmowiec, Cronenberg eksperymentuje nie tylko z językiem kina, lecz także z publicznością, dla której kolejne filmy kanadyjskiego twórcy to nie tylko intelektualne wyzwanie, lecz nierzadko również pokonywanie emocjonalnych barier i uproszczeń.

źródło opisu: Wydawnictwo Rabid, 2003

źródło okładki: http://www.rabid.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!