Postimpresjoniści. Sztuka

Tłumaczenie: Agnieszka Kruk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Życie i Twórczość - Muza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
The Art of The Post-Impressionists
sztuka

Po rewolucji impresjonizmu, malarze zaczęli szukać nowych dróg, by przekazać nowe idee. Ta wspaniała książka ilustruje najlepsze efekty tych poszukiwań, zawiera bowiem wybór przepięknych POSTIMPRESJONISTYCZNYCH obrazów. Van Gogh wybrał malarstwo w jasnych odcieniach w takich dziełach jak np. Arena w Arles, a Cézanne znalazł poruszający sposób określenia struktury krajobrazu w Górze św. Wiktorii. W tym samym czasie Seurat opracował formułę teorii impresjonizmu poprzez malowanie punktami w takich dziełach jak np. Kąpiel przy Asniéres. Potem byli fowiści, kierowani przez Matisse'a oraz eksperyment Picassa ze strukturalnym podejściem do formy w Pannach z Avinionu.

źródło opisu: Wydawnictwo MUZA SA, 1997

źródło okładki: Zdjęcie autorskie