Rok 2012. Antologia

Wydawnictwo: RW2010
4 (13 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny

„Drodzy Czytelnicy! Oficyna Wydawnicza RW2010 chciałaby ofiarować Wam najlepszy prezent, na jaki nas stać. Przedstawiamy zatem antologię opowiadań „Rok 2012”. Zawarliśmy w niej dwadzieścia dziewięć utworów, których autorami są współpracujący z nami przez ostatni rok pisarze. W ich zacnym gronie znajdują się twórcy już uznani oraz zupełni debiutanci, nestorzy pisarstwa oraz literacka młodzież. Wszystkim dziękujemy za ten wspólny czas i ze wszystkich jesteśmy szczerze dumni. Kilka słów o kluczu, na podstawie którego dokonaliśmy wyboru prezentowanych tutaj tekstów. Po pierwsze – w antologii znalazły się opowiadania tych autorów, którzy w ciągu minionego roku opublikowali w naszej oficynie przynajmniej jedną książkę. Po drugie – wybraliśmy te teksty, które cieszyły się największą popularnością wśród naszych Czytelników, czyli miały najwięcej „pobrań” z naszego serwisu. A jeżeli się wahaliśmy między kilkoma pozycjami, decyzję pozostawialiśmy autorowi. Po trzecie – aby uniknąć nieporozumień i nie wartościować zebranych tekstów – ułożyliśmy je w porządku alfabetycznym według tytułów. Opowiadania w oczywisty sposób reprezentują wydawaną przez nas tematykę. Dlatego najwięcej jest w zbiorze opowiadań fantastycznych; pod względem treści, ale też wykonania. Niemniej wielbiciele obyczaju, romansu, horroru, groteski i satyry też znajdą w naszej antologii coś dla siebie. Zapraszamy do lektury i życzymy wszystkim… Zaczytania! Pozdrowienia Zespół RW2010”

źródło opisu: Wydawnictwo: RW2010

źródło okładki: www.rw2010.pl

Niezmienna | 2017-03-20
Przeczytana: 20 marca 2017

John Williams powiedział, że "czytanie bez przyjemności jest głupotą". O jakże głupia byłam!
Męczyłam ten zbiór i męczyłam, aż się zmęczyłam. Nie wiem dlaczego nie miałam w sobie odwagi porzucenia go. Jestem naiwna, wciąż wierzę że im dalej w las..
Jeśli na 29 opowiadań zaledwie trzy może cztery w jakiś sposób mnie zainteresowały, to jaką ocenę można wystawić?
I dlaczego nie zaufałam serwisowej ocenie? ...

Andrzej | 2017-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2017

Po przeczytaniu tej książki jestem naprawdę zadowolony, że już nie muszę do tego wracać. Czytanie jej ciągło się bardzo długo i wymagało wiele samozaparcia.
Biorąc pod uwagę, że to zestawienie twórczości młodych pisarzy spodziewałem się, że poziom będzie różny i rzeczywiście jest. Większość opowiadańjest przeciętna co zrozumiałe, jest też sporo opowiadań bardzo słabych i literatury naprawdę niskiego lotu. W zasadzie to właśnie ta kiepska literatura jest tym co mocno psuje to zestawienie i mocno odrzuca, a czytanie staje się katrgą.
Jest też trochę dobrych opowiadań, pamiętam że jest całkiem niezłe opowiadanie pana Andrzeja W. Sawickiego nawiązujące do jego książki "Nadzieja Czerwona Jak Śnieg".
Podsumowując całości czytać nie warto i nikomu tego nie polecam. Są jednak pojedyncze opowiadnia, które są jak najbardziej warte przeczytania.

christi | 2015-03-27
Na półkach: Przeczytane, 2015

Ogólnie dość kiepsko.
Opowiadania z reguły są raczej dość nudne. Ale i tak najbardziej wkurzało mnie, gdy już wciągnęłam się w fabułę, a ona się bezczelnie i niespodziewanie kończyłam. Wiem, wiem że mają narzuconą ilość znaków, ale chyba chodzi o to, żeby ładnie wpleść CAŁĄ historię w te kilkanaście tysięcy znaków.
Do przeczytania.

hoek | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

Najnudniejsza na jaką ostatnio wpadłem.
Może ze 2 opowiadania naprawdę ciekawe.
Nie ma to też nic wspólnego z SF.

Marek Rygiel | 2017-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2017