Wiedeń

Wydawnictwo: National Geographic
Wiedeń, Austria, stolice, przewodniki
joly_fh

Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących: MARSZRUTY, oparte na bogactwie wiedeńskich doświadczeń, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań. NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA,...

NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA, od penetrowania kryptpod katedrą św. Szczepana po samodzielne wyrabianie czekolady w dzielnicy Alsergrund czy żeglowanie po krystalicznym starorzeczu Dunaju.

RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii.

TRASY WYCIECZEK PIESZYCH opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. przechadzek po Hofburgu, malowniczym Spittelbergu i okolicy placu Karola.

PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym po Parku Narodowym Łęgów Naddunajskich oraz dolinie Dunaju między Melk a Krems.

LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki.

WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

źródło opisu: Wydawnictwo National Geographic, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,8,644,wieden.html

uluuluu | 2014-12-02
Przeczytana: listopad 2014

Dobrze przygotowany przewodnik, bardzo pomocny. Ciekawe opisy, ładne zdjęcia, dobre mapki. Przejrzysty i miły dla oka. Zawiera informacje o historii i kulturze, podział rozdziałów wg części miasta, opisy zabytków, dodatkowe ciekawostki i kilka dokładnie wytyczonych tras. Również informacje praktyczne (przykładowe noclegi, kawiarnie). Przy każdej atrakcji jest wypisany na marginesie adres i najbliższy przystanek komunikacji. Brakuje podanych cen (jest tylko ogólny zapis tanio/drogo) i dokładnych godzin otwarcia (są opisy typu: zamknięte we wtorki, czynne w soboty po południu). To jednak niewielki minus, a dzięki temu przewodnik pozostaje dłużej aktualny. Nie ma też dokładnej mapy całego miasta (jest tylko mała poglądowa i osobno konkretnych dzielnic oraz plan metra). I wg mnie to jedyne niewielkie wady.

Michał | 2014-06-06
Na półkach: Przeczytane, Przewodniki
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Korzystałem z tego przewodnika podczas 2-dniowego pobytu w Wiedniu. Polecam, konkretny przewodnik, dużo ciekawych informacji.