Miami i Florida Keys

Wydawnictwo: National Geographic
Floryda, Miami, USA
joly_fh

Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących: MARSZRUTY, oparte na bogactwie doświadczeń zdobytych w Miami I na wyspach archipelagu Florida Keys, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu...

MARSZRUTY, oparte na bogactwie doświadczeń zdobytych w Miami I na wyspach archipelagu Florida Keys, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań.

NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA, od nurkowania przy wysepce Looe Key, po kibicowanie mistrzom jai alai (peloty), pływanie z delfinami i rowerowe eskapady po Parku Narodowym Everglades przy świetle księżyca.

RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii.

TRASY WYCIECZEK PIESZYCH I SAMOCHODOWYCH, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. wyprawy w poprzek bagien Everglades szosą Tamiami, przechadzek po Małej Hawanie czy szlakiem architektury art déco.

PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym do Narodowego Rezerwatu Big Cypress, po miasteczku Opa-locka i na wysepki Dry Tortugas.

LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki.

WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

źródło opisu: Wydawnictwo National Geographic, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,8,666,miami-i-florida-keys.html

Angie Wu | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

Jeśli kiedykolwiek wybierzecie się w podróż do Stanów Zjednoczonych, Miami siłą rzeczy będzie musiało znaleźć się na Waszej liście miejsc do odwiedzenia. Miasto, w którym ciężko mówić o nudzie, znajdujące się nad Oceanem Atlantyckim, a częściowo na bagnach Everglades, kusi feerią barw, różnorodnością rozrywek, możliwością obejrzenia miejsc, które służyły za plan kultowym serialom, a także otwartością mieszkańców. Z uwagi na te oczywiste walory nietrudno było się domyślić, że bardzo szybko powstanie wiele przewodników po tym regionie USA. Jako wierna fanka wszystkiego, co amerykańskie, musiałam sięgnąć po jeden z nich.

Kolejny przewodnik od National Geographic, który Wam polecam, oprowadził mnie po Miami i Florida Keys. Znalazłam w nim popularne szlaki turystyczne, urozmaicone trasy z uwagi na różnorodność zainteresowań, a także alternatywne marszruty na wypadek, gdyby typowa wycieczka po okolicy była niewystarczająca. Co ciekawsze miejsca, które warto zobaczyć, można odnaleźć na...

Czarny Kapturek | 2013-09-04
Na półkach: Recenzja na blogu

Ludzie pragną i podróżują już od setek lat. Uczymy się o podbojach, dziś już sławnych osób, od szkoły podstawowej, a środki transportu są już dostępne prawie wszędzie.
Przed marzeniem o wielu podróżach oraz ciekawości świata nie stoi nam nic, jednak w realizacji miewamy problemy, gdyż nie każdego na wymarzoną wyprawę stać.

Informacje o interesujących dla nas miejscach można znaleźć i otrzymać wszędzie. Jednak zdaje mi się, że najlepsze i najwiarygodniejsze są te sprawdzone, których można dowiedzieć się od osób, które przebywały na danym obszarze.
Warto też oglądać wiadomości, bo sytuacja polityczna na świecie nie jest pewna, a stamtąd mamy informacje na bieżąco. Co byśmy zrobili bez środków masowego przekazu? C:

Myślę, że nie tylko należy opierać się na tych informacjach. Warto sięgać po przewodniki, a po lekturze jednego z nich moja ciekawość się zaostrzyła i gdyby nie szkoła i masa obowiązków złapałabym stopa i wybrała się w najlepszą podróż swojego życia. :P

Dzisiaj chcę...

figlarna24 | 2013-06-17
Na półkach: Rok 2013
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Jak doskonale wiecie, jestem fanką kryminałów, Ale nie tylko na kartkach powieści, ale również filmów z tego gatunku. Jednym z moich ulubionych amerykańskich seriali są wszelkie "Kryminalne zagadki...." , ale "Kryminalne zagadki z Miami" omamiają widza cudnymi widokami.

Ale nie powinno to dziwić, gdyż jest to powodem, iż Miami jest pięknie położone. Tłumy przyjezdnych , bagniska, klimat, który jest parny i podzwrotnikowy sprzyja rozwojowi turystyki.
Ale Miami to nie tylko plaże i hotele , ale także stylowa architektura i miejsca zamieszkałe przez różnorodne grupy etniczne.

Jest to miejsce, gdzie mieszka, przebywa lub odwiedza największa rzesza obcokrajowców niż pozostałe miasta w Stanach Zjednoczonych.

Ale jakie było to miasto zanim stało się uwielbianym i podziwianym Miami?
Otóż za pierwszych mieszkańców terenów obecnego Miami uważa się Indian Tekesta. Jednak ich świat zaczął się trząść w posadach w momencie, gdy na spotkali pierwszego Europejczyka w 1566 roku - Pedra Menendeza...

Preetishya | 2013-05-22
Na półkach: Sprzedam
Przeczytana: 22 maja 2013

Miami. Miasto kojarzone z mnóstwem plaż, różowymi budynkami, narkotykami, przestępczością i nocnym życiem. Niektórzy mają o nim złe zdanie, inni zaś kochają je nad życie. Jakie jest jednak naprawdę?

Uwielbiam przewodniki autorstwa National Geographic. To już kolejny za mną i znów jestem bardzo zadowolona. Co jak, co, ale ta organizacja wie, co robi. Naprawdę, ich przewodniki zdecydowanie wyróżniają się na tle innych pozycji.

Z tego przewodnika na pewno się tego dowiemy, ale powiedziałabym, że nawet więcej. Dzięki niemu będziemy mieć okazję wybrać się na wycieczkę po najpiękniejszych miejscach Miami, popłyniemy na pobliskie wyspy, na których znajdziemy mnóstwo atrakcji, poczytamy o interesujących nas miejscach, zapoznamy się z historią tego miasta i jego okolic, poczujemy się jak prawdziwi mieszkańcy Miami. Wczujemy się w rytm miasta.

Pozycja ta idealna będzie dla ludzi, którzy się tam wybierają. Już tłumaczę dlaczego. Otóż w przewodniku tym znajdziemy wiele interesujących...

Cassie_Cath | 2013-08-05
Na półkach: Posiadam

Przeglądając ofertę wydawnictwa G+J wpadł mi w oko przewodnik po Miami i Florida Keys. Samo Miami jest jednym z miejsc na liście ‘do odwiedzenia przed śmiercią’ (jakkolwiek to brzmi ;)). Kiedy więc zobaczyłam tę pozycję, stwierdziłam, że nie zaszkodzi już się czegoś dowiedzieć o tym regionie.
Pierwsze, co się rzuca w oczy, są piękne zdjęcia – myślę że chociaż częściowo oddają magię tego obszaru. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków, przedstawione są na nich również różne atrakcje oraz miejsca warte odwiedzenia.
Kolejną zaletą tej pozycji jest niezwykle przejrzysty układ – na początku każdego rozdziału wymienione są tematy, które będą poruszone na kolejnych stronach. Książka jest podzielona na kilka części, każda obejmuje daną kategorię, która jest opisana krótko i zwięźle, ale tak, żeby można było się z niej wszystkiego dowiedzieć.
Przewodnik autorstwa Marka Millera warto zabrać ze sobą na samą wycieczkę, ponieważ znalazły tam również miejsce mapy i plany, które bardzo...

milenia3 | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017