Oberża nad przepaścią

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
L'auberge de l'abime
Oberża, Oficer, Jaskinia, Przepaść
Falka

"- Pudło - szepnął do siebie, ale w tej chwili poczuł, że koń się zachwiał, zmylił rytm galopu, stracił szybkość. Oficer gwałtownym ruchem uwolnił stopy ze strzemion. Wierzchowiec przebiegł jeszcze kilka kroków, przysiadł na zadzie i runął bezwładnie. Kiedy koń padał, jeździec zeskoczył na ziemię i przynaglany niebezpieczeństwem pomknął co sił w nogach prosto przed siebie. Wyprzedzał pogoń o...

Kiedy koń padał, jeździec zeskoczył na ziemię i przynaglany niebezpieczeństwem pomknął co sił w nogach prosto przed siebie. Wyprzedzał pogoń o jakieś sto kroków. Łąka schodziła do na wpół wyschniętego strumienia, ukrytego za wypukłością zbocza. Porucznik przebył kamieniste łożysko i znalazł się przed wielką jaskinią, zagrodzoną u wejścia przez bloki skalne, pomiędzy które wpływała strużka wody.
»Ocaleję albo zginę« - pomyślał wstępując śmiało w labirynt".

Czy oficer dragonów, przemierzający samotnie Sewenny po klęsce pod Waterloo, prześladowany przez rozwścieczonych dwudziestoletnią wojną górali, znajdzie wyjście z jaskini? Kogoś, kto się ulituje? Przyjdzie mu z pomocą?

Rozwiązanie zagadki tej tragicznej przygody znajdziecie w książce "Oberża nad przepaścią".

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

Roman Dłużniewski | 2016-12-03

Klub Siedmiu Przygód. Była taka seria. Punktuję tę książkę opierając się na wrażeniach z przeszłości, z okresu, gdy ją czytałem. Była fajna, taka przygodowo-rycerska.

Falka | 2013-05-20
Przeczytana: wrzesień 2007