Galijskie początki

Wydawnictwo: Egmont Polska
Asteriks, Obeliks, Galowie, Rzymianie
komiksy
joly_fh

Asteriks i galijskie początki to zbiór krótkich historii o galijskich wojownikach, które na przestrzeni wielu lat ukazywały się zarówno we Francji, jak i w Ameryce. Każda opowieść poprzedzona została wstępem wyjaśniającym kiedy, z jakiej okazji i dla kogo została narysowana. W tym jednym tomie mamy okazję zaobserwować, jak na przestrzeni lat zmieniała się kreska Uderzo oraz sposób prowadzenia scenariusza przez Goscinnego. Niezależnie jednak od tego, czy mamy do czynienia z historiami starszymi, czy nowszymi, każda z nich jest stworzona na najwyższym komiksowym poziomie. Prawdziwy rarytas dla miłośników Asteriksa!

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2013

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

chrispu | 2014-03-30

Bardzo nietypowy komiks z tej serii. Wewnątrz znajdziemy kilkanaście różnorakich krótkich historyjek z naszymi bohaterami, nie wiążących się zupełnie ze sobą. Jakby autorzy przenieśli różne wydania gazetowe komiksu do jednej książki. Świetnie się go czyta (ogląda), gdyż autorzy bawią się tu różnymi stylami rysunkowymi, przenoszą bohaterów w różne epoki, wkładają im w usta słowa, których w normalnych komiksach nigdy by nie wypowiedzieli. Do tego stopnia, iż w pewnym momencie Obeliks mówi - "Ależ głupi są ci autorzy". Dodatkowo jest tu też kilka śmiesznych mini historyjek o "drugoplanowych" bohaterach serii. Generalnie jak dla mnie - fajny rozrywkowy komiks, który trzeba mieć w kolekcji.

książek: 1964
kryptonite | 2010-06-15
Przeczytana: 2002 rok

Do tej pory uwielbiam Asteriksa i Obeliksa:-) Komiksy są świetne, pełne humoru

Herbaciarka | 2017-08-01
Przeczytana: maj 2016

Galijskie opowieści to zbiór 14 opowiadań, każde okraszone odpowiednią przedmową autora. Opowiadania są różne - oczywiście o narodzinach Asteriksa i Obeliksa (drugi raz pojawiają sie rodzice naszej dwójki :)), o bohaterskim kogucie, o modzie galijskiej, o Idefiksie i Rzymianach, Przedwiośniu... Jedne są znakomite, inne mniej - mi osobiście nie podoba się "rozdział" o Asteriksie jakiego nie widzieliśmy. Ogólnie komiks jest fajny, niektóre opowiadania są wyjątkowo śmieszne, miłośnikom przygód Asteriksa i Obeliksa na pewno się spodoba, innym może mniej, ale myślę, że warto się z tym albumem zapoznać ;) Polecam :)

kacperowski | 2017-07-18
demowka | 2017-07-11