Marketing gier wideo

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Marketing gier wideo
biznes, finanse
marcin100

W księgarniach internetowych pojawił się e-book pod tytułem „Marketing gier”. Jest to bardzo niszowa publikacja skierowana do fachowców od marketingu i zajmujących się grami komputerowymi. To właśnie sektorem gier komputerowych na rynku zajmuje się ta książka. Książka oczywiście porusza problematykę rynku i zachowania się twórcy oraz wydawcy gry w dziedzinie marketingu. Prezentuje zewnętrzne i wewnętrzne dla danego podmiotu uwarunkowania rynkowe. Na tej podstawie możemy zdobyć odpowiednią wiedzę jak postępować na rynku aby odnieść sukces w sprzedaży gier ale również jak stworzyć grę od początku tak aby była sama w sobie odpowiedniej jakości produktem atrakcyjnym dla potencjalnego nabywcy i gracza. Jednak nie tylko tego rodzaju wiedza jest w książce zawarta. Bardzo ciekawy jest rys historyczny z dziedziny rozwoju rynku gier i samych gier na przestrzeni około 20 lat. W tym to bowiem okresie istnieją gry komputerowe w Polsce a zatem i ich rynek. Poza zmieniającymi się warunkami rynkowymi zmieniały się bardzo uwarunkowania technologiczne. Gry z względnie prostych tworów informatycznych stały się bardzo skomplikowanymi programami z zaawansowaną grafiką i motoryką. Obecnie aby zwrócić uwagę gracza na grę trzeba włożyć o wiele więcej wysiłku i pracy w produkcje gry co zajmuje znacznie więcej czasu. Dość powiedzieć że kiedyś grę tworzyło się w przeciągu kilku tygodni a obecnie zajmuje to miesiące. Jak zatem widzimy książka jest ciekawa dla osób zainteresowanych marketingiem i grami.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/marketing-gier-wideo_p223

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/marketing-gier-wideo_p223

Sylwia Zimowska | 2013-09-21
Przeczytana: 20 września 2013

Autor bardzo szeroko i ciekawie porusza te aspekty branży gier wideo, o których niewielu graczy ma pojęcie. Miejscami miałam jednak wrażenie, że wiele wątków się powtarza, jakby budowa rozdziałów nie była dobrze przemyślana. Ale z pewnością warto ją przeczytać - jest to unikat na naszym rynku. Choć branża gier wideo rządzi się swoimi prawami, to jednak dużo rzeczy można także odnieść do jakiejkolwiek innej branży. Mi z pewnością pomoże w pracy :)
Dodam, że autor udostępnia ją bezpłatnie więc tym bardziej zachęcam do przeczytania.

Artur | 2016-12-19
Przeczytana: 23 grudnia 2016