joly_fh

Kryminał okultystyczny.

Warszawa, lata międzywojenne. Do znawcy spraw nadprzyrodzonych przychodzi córka bogatego właściciela fabryki czekoladek „Czekoldom”. Sprawa jest z pozoru błaha: jej siostra zaczyna się dziwnie zachowywać. Nie przypuszczają jednak, że już niedługo wpadną w sidła... sekty religijnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Ciekawe Miejsca, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/194258/czarny-adept.html

kj_ksiazki | 2018-07-21

Kryminał okultystyczny bazujący częściowo na faktach. Była to popularna tematyka w dwudziestoleciu międzywojennym, a autor uchodził za autorytet w tej dziedzinie (czy raczej w dziedzinie demaskowania duchów).

Żona_Pigmaliona | 2017-07-20

Książka już się '' zestarzała ''. W końcu datuje się gdzieś w latach dwudziestych minionego stulecia . Da się przeczytać , ale miejscami mocno przynudza . Zwłaszcza pod koniec mdłe pseudofilozoficzne bla bla na temat miłości , a raczej szkodliwości jej obecności w życiu ludzi . Język też nacechowany ''starymi '' pojęciami , bo przecież '' Cała ma istność poczynała dążyć , ciągnąć ku niemu '', nikt już dzisiaj tak nie mówi . Sama historia też nie spowodowała we mnie napięcia . Jest to raczej historia mocno znudzonej , bogatej panny która w pamiętniku opisuje swoje znudzenie oraz nieco ironicznie ludność ówczesnej naszej pięknej stolicy . Cwaniaków , dorobkiewiczów i kawalerów czyhających na takie posażne panny jak ona . (Te opisy były nawet niezłe). Nic dziwnego więc , że owa panna daje się uwieść pewnemu oszustowi , tytułowemu Czarnemu Adeptowi , przywódcy jakiejś dziwnej szemranej sekty wyznawców Bafometa . Co oczywiście ma dość drastyczne , chociaż przewidywalne skutki . Mnie ta...

magia78 | 2016-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2016, Audiobooki
Przeczytana: 18 lipca 2016

145/2016 (A)

Weronika | 2015-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2015

Moje recenzja:

ZapomnianaBiblioteka | 2015-04-16

Warszawa, lata dwudzieste ubiegłego wieku. Po mieście krążą się plotki o pojawieniu się niebezpiecznej sekty. Na jej czele stoi tajemniczy mag, zwany czarnym adeptem. Członkowie sekty spotykają się na zakonspirowanych zebraniach, w czasie których mają ponoć miejsce orgie i inne niecne praktyki. Na domiar złego, w Warszawie dochodzi do szeregu samobójstw młodych, zamożnych kobiet.

Więcej na: