Magia jej oczu

Okładka książki Magia jej oczu Jayne Ann Krentz
Okładka książki Magia jej oczu
Jayne Ann Krentz Wydawnictwo: Amber Cykl: Dark Legacy (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dark Legacy (tom 2)
Dream Eyes
Amber
2013-06-06
2013-06-06
Małgorzata Stefaniuk
śledztwo romans detektyw morderstwo

Lubię książki zodrobina magii i ta taka była.

Lubię książki zodrobina magii i ta taka była.

Nie porwała mnie. Nie wiem dlaczego, ale czuje niedosyt. Jak na romans- mało romansu, już w pierwszych słowach było wiadomo o co chodzi i chwilę później już było po wszystkim, zero niepewności. A jak na historię ze zjawiskami nadnaturalnymi, to według mnie za mało tych efektów.
I nie przeczytałam jednym tchem, trochę się przemęczyłam.

I nie przeczytałam jednym tchem, trochę się przemęczyłam.

Bardzo ciekawa książka. Autorka nawiązała do słynnej agencji Jones i Nigtshide. Kto czytał Arcane Society ten nie bedzie zawiedziony.

Gdy tylko zaczęłam czytać wiedziałam że do nowości literackich to ona nie należy. Tematyka Psi i nadprzyrodzonych mocy dość popularna była przed wybuchem zapotrzebowania na erotykę. I oczywiście nie pomyliłam się gdyż jak przeczytałam stopkę redakcyjną to wydana byłą 2013 roku i muszę przyznać że te sześć lat w literaturze jest odczuwalne.

Jeżeli ktoś lubi tematykę fantasy, ludzi obdarzonych niezwykłą intuicją w połączeniu z pożądaniem i namiętnością to pozycja zdecydowanie dla niego. Ja takowe czytałam dawno temu i muszę przyznać że miło było powspominać czasy młodości. Ta pozycja jest lekka i przyjemna jak klasyczny romans. Przewidywalna jak najbardziej ale nie stoi w miejscu i akcja raczej jest dynamiczna. Momentami za bardzo autorka skupiała się na zjawiskach paranormalnych zapominając o głównym wątku. To książka zdecydowanie do przeczytania i zapomnienia i do tego te literówki w tekście.

Główną bohaterką jest Gwen Frazier której zdolność ponadnaturalna opiera się na odczytywaniu marzeń sennych i odkrywaniu ich znaczeń. Dwa lata temu wyjechała z małego miasteczka po śmierci trzech osób które oficjalnie zginęły z przyczyn naturalnych. Każdego z nich jako pierwsza znalazła ona i nie muszę dodawać że każdego z nich też znała. Nie została skazana ale przypięto do niej łatkę zabójczyni. Niestety po dwóch latach jej najlepsza przyjaciółka ginie w ten sam sposób i Gwen musi wrócić do tego miasteczka. Niestety sama nie da sobie rady i prosi zaprzyjaźnionego przyjaciela przyjaciółki Judsona Coppersmitha o pomoc.

Judson poza tym że jest prywatnym detektywem posiada również bardzo mocne moce nadprzyrodzone. Potrafi wyczuwać aurę obok postaci a szczególnie jej zbrodniczych akcentów. Oczywiście zgadza pomóc się Gwen, a jak się później okaże będzie to transakcja wymienna gdyż po zakończeniu jednej z ostatnich spraw Judsona dręczą koszmary. A któż mu może pomóc lepiej jak nie specjalistka od odczytywania marzeń sennych?

Oczywiście jak to w tego typu książkach przyciąganie dwójki bohaterów jest nieodzownym elementem i tutaj również go nie zabraknie. Seksualne napięcie jest między nimi wyczuwalne a to tylko uatrakcyjni poszukiwania. Miło się czytało ale bardzo szybko o niej zapomnę. Zdecydowanie ten typ literatury mam już za sobą. Nie będę opisywać wam treści, gdyż jeżeli ktoś będzie miał ochotę to sam po nią sięgnie. Już dawno nie przyznawałam oceny za dana pozycję i gdybym miała tą ocenić to dałabym jej tylko pięć punktów. Nie zawracam wam już głowy. Poniżej kilka podobnych pozycji i do zobaczenia następnym razem....

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W objęciach lodu" Nalini Singh

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : CIEMNOŚĆ po północy Lara Adria

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Zachłanna ciemność" Alexandra Ivy

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pierwszy Dotyk Ognia" Jeaniene Frost

5. Jeaniene Frost seria 'Nocna Łowczyni"

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wampir pozna Panią" Lynsay Sands

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Namiętność Rozbudzona" Larissa Ione

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : PRAGNIENIE WYZWOLONE Larissa Ion

9. Stacia Kane, seria o demonach

Jeżeli ktoś lubi tematykę...

Jeżeli ktoś fascynuje się magią, zajmują go zdolności paranormalne, parapsychiczne to powinien sięgnąć po tę pozycję. Zetknie się tutaj z wieloma takimi zjawiskami. (Gwen Frazier potrafi odczytywać marzenia senne.Judson Coppersmith wyczuwa zbrodnicze intencje.) A to w połączeniu z dobrym kryminałem może być mieszanką wybuchową

Książka do poczytania, natomiast bez większej głębi, której zazwyczaj poszukuję w lekturach. Owszem, jest wciągająca, czyta się ją jednym tchem, ale niekiedy ma się wrażenie wyjaskrawienia niektórych rzeczy przez autorkę. Momentami odczuwa się przesyt zjawiskami paranormalnymi, których opisy znajdziemy w książce. Mimo to, sięgnę jeszcze po którąś z pozycji autorki.

Nigdy nie przypuszczałem,w książkach Krentz znajdę coś z pogranicza magii i fantasty.
A tu proszę,bardzo jest i to nawet dość sporo tego było.
No,ale sama magia i widzenie duchów książki nie obronią.
To tak samo,jakby ktoś chciał najeść się samą szynką.Ba nawet najlepsza nie wystarcza.
Potrzeba jeszcze chleba,masła,pomidorka czy cebulki.
A tu oprócz tej magii,nie wiele było smakowitych rzeczy.
Książki jednak nie można skreślać,bo ma swoje dobre strony.
Zaskakuję w wielu miejscach i to bardzo.
Ja ją polubiłem,mimo że nie jest idealna.

A tu proszę,bardzo jest i to nawet dość sporo tego było.
No,ale sama magia i widzenie duchów książki nie obronią.
Potrzeba jeszcze chleba,masła,pomidorka czy cebulki.
A tu oprócz tej magii,nie wiele było...

• Romans
  • Kryminały/sensacja/Thriler
  • Obyczajowe
  • Z chęcią przygarnę

Dodaj cytat z książki Magia jej oczu