Polska niezwykła - przewodnik po Polsce

Wydawnictwo: Demart
Polska, mapy, przewodnik
joly_fh

„Przewodnik po Polsce” to kolejna pozycja z cenionej przez czytelników serii "Polska niezwykła". Tak jak w innych tomach z serii – wszystkie informacje turystyczne oparte są tu na aktualnej mapie turystyczno-samochodowej. Tym razem jest to mapa w skali 1:750 000. Dla ułatwienia lokalizacji opisanych w przewodniku atrakcji – wszystkie zostały ponumerowane i zaznaczone na mapie numerem odpowiadającym oznaczeniu w dalszej części opisowej.

Przewodnik podzielono na 11 rozdziałów obejmujących różne regiony geograficzne Polski. Zaletą publikacji jest jej zwarta forma przy jednoczesnym zachowaniu dużej liczby opisów krajowych atrakcji – ponad 300. Większość opisów zawiera dodatkowe informacje niezbędne podczas planowania wizyty lub przy zwiedzaniu danego miejsca. Są to dane adresowe, godziny otwarcia itp. Dodatkowo, poza szeroko opisanymi obiektami, wskazano liczne ciekawe miejsca do odwiedzenia w najbliższej okolicy.
Ponadto w każdym rozdziale znajduje się bogaty wykaz najciekawszych muzeów na danym obszarze.

Osobne strony na końcu każdego rozdziału poświęcono szczegółowym opisom wszystkich polskich parków narodowych. Pozwalają one na zapoznanie się z historią i specyfiką każdego z nich oraz umożliwiają zapoznanie się z najciekawszymi obiektami podczas wizyty w parku.

Przewodnik ilustrowany jest ponad 250 fotografiami i kilkudziesięcioma mapami.

źródło opisu: Wydawnictwo Demart, 2011

źródło okładki: http://www.demart.com.pl/product/410,polska-niezwy...»