W wysokiej trawie

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Wydawnictwo: Albatros
In the tall grass
Pablo

Cóż mogłoby się wydarzyć na polu wysokiej trawy? W świecie Stephena Kinga wspomaganego przez jego syna Joe Hilla – wszystko, co tylko podpowie Ci owładnięta strachem wyobraźnia... Cal i Becky to kochające się rodzeństwo. Kiedy Becky zachodzi w ciążę na pierwszym roku studiów, brat decyduje się jej pomóc i odwieźć siostrę do rodziny w drugiej części Stanów. Przejeżdżając przez Kansas słyszą...

Cal i Becky to kochające się rodzeństwo. Kiedy Becky zachodzi w ciążę na pierwszym roku studiów, brat decyduje się jej pomóc i odwieźć siostrę do rodziny w drugiej części Stanów. Przejeżdżając przez Kansas słyszą wołanie o pomoc, które dobiega z przylegającego do szosy wielkiego pola traw. Zatrzymują się na parkingu przy kościele pod dziwnym wezwaniem Czarnego Kamienia Odkupiciela. W pobliżu nie ma nikogo, a dziecinny głos dobiega z niedaleka, więc decydują się wejść w gąszcz i wyprowadzić chłopca na bezpieczną drogę. Jednakże Becky i Cal szybko gubią się w trawie. Spotkanie z ludźmi w niej żyjącymi będzie dla nich zabójcze...

źródło opisu: http://www.publio.pl/w-wysokiej-trawie-stephen-king,p85011.html

źródło okładki: http://www.publio.pl/w-wysokiej-trawie-stephen-king,p85011.html

gwiazdka | 2015-06-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Opowiadanie „W wysokiej trawie" jest zupełnie nie w moim guście. Jest to lektura dla tych, którzy lubią makabryczne teksty, na granicy obrzydliwości. Nie przeczę, że w wykonaniu Kinga nawet tego typu literaturę czyta się lekko i szybko, dałam radę dobrnąć do końca, ale nie czerpałam z tego powodu większej satysfakcji. Stąd też słaba ocena.

| 2015-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2015

Stephen King i jego syn Joe Hill razem w krótkiej noweli. Jak dla mnie był to nieco sentymentalny jak się okazało powrót do początków kariery króla strachu kiedy jego historie nie były reklamowane jako nowa powieść mistrza horroru tylko naprawdę były pełne grozy.
Już od jakiegoś czasu widać że król Lew horroru troszkę zramolał, jego charakter złagodniał a drapieżne literacki kły i pazury zostały spiłowane piłą mechaniczną i nie wiadomo czy odrosną. Dlatego tak naprawdę nie wiem ile w tej opowiastce starego dobrego Kinga a ile nowej krwi i inwencji jego syna, który udanie jak na razie podażą ścieżkami seniora. Podejrzenie pada na to drugie rozwiązanie. I chyba dobrze bo opowiastka choć krótka to bardzo fajna, krwista (czasem mięsista), mroczna i co ważne dla fana horroru przyjemna w odbiorze.
Niestety bardzo krótka i spokojnie w niecałą godzinę jesteśmy już po zabawie z tą lekturą, która nawiązuje do klasyki Kingowskich opowiadań.

Pinkiman | 2015-10-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 22 października 2015

Krótkie opowiadanie, które nie jest ani złe, ani dobre. Nie ma ani jednego elementu, który wybijałby się ponad przeciętność. Nawet miejsce akcji przypomina inne opowiadanie Kinga - "Dzieci kukurydzy". Historia zasługiwała na większe rozwinięcie, a rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące. Dobre do zabicia czasu w kolejce do lekarza :-)

Tathagatha | 2013-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

Bardzo dobre opowiadanie. Wciągające i posiadające naprawdę niezły klimat. Napięcie narasta z każda kartką i nie opuszcza czytelnika już do końca.

Duet King-Hill udany i oby więcej takich perełek.

Beremis | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBooki
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Całkiem przyjemne opowiadanie, czy też nowelka. Sama idea wydawania takich krótkich form w postaci ebooka do kupienia za parędziesiąt centów też fajna. Mamy dobrych, sprawdzonych autorów, lektura w sam raz na wolną chwilę, jakąś kolejkę w poczekalni. Jeśli do tego dochodzi łatwość zakupu i szybkość dobrania się do lektury- fajnie.
A samo opowiadanie. Miałem wrażenie, że to jednak pisarska wprawka Josepha pod okiem ojca Stephena, korzystająca z patentów, sztuczek mentora. W pewnym momencie wdarł się chaos, który pewnikiem miał spotęgować nastrój koszmaru, a mnie wybił z rytmu i pozostawił pewien niesmak.
Ostatecznie i tak warto.

Ciacho | 2017-09-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 22 września 2017

Niewiele czasu upłynęło, kiedy przeczytałem Kinga i dziś ... znów sięgam po Kinga. A właściwie dwóch, bo ojca i syna. Jednak zaznaczyć muszę, że w tym akurat przypadku była inna pobudka, bo sięgnąłem po coś jeszcze nieprzeczytanego chcąc uhonorować Ogólnopolski Dzień Czytania Stephena Kinga. Wybór padł na niewielkich rozmiarów, bo liczące sobie zaledwie sześćdziesiąt stron opowiadanie, które do tej pory pojawiło się u nas tylko w wersji e-booka i audiobooka*. Pomyślałem sobie, że skoro w przyszłym miesiącu mamy premierę jednego rodzinnego duetu** to wcześniej przeczytam sobie coś drugiego, którego jeszcze nie znam. A przy okazji bardzo chętnie uhonoruję ten dzień czytając właśnie coś od Kinga. A więc tym razem "W wysokiej trawie", żeby dzień wszystkich święcić! ;)

Cal i Becky to bliźniacze rodzeństwo, które bardzo dobrze się rozumie, nigdy nie kłóci i mocno wspiera. Kiedy Becky zachodzi w niespodziewaną ciąże decyduje się oddać dziecko do adopcji, a Cal postanawia jechać razem z...

Wkp | 2013-10-04
Przeczytana: 03 października 2013

Becky i Carl DeMuth to rodzeństwo. Jadać samochodem zatrzymują się słysząc wołanie dziecka o pomoc. Wołanie dobiega z nienaturalnie wysokiej trawy. Ruszają go odnaleźć i odkrywają, że spomiędzy trawy nie ma wyjścia, a do tego ciężarna Becky zaczyna się źle czuć...

Po przeczytaniu "Twarzy w tłumie", poprzedniego ebooka Kinga, napisanego zaledwie miesiąc przed trawą, byłem pełen nadziei i dobrych myśli sięgając po "Trawę...". Szczególnie, że opowiadanie "Gac do dechy" Kinga i jego syna Joe Hilla sprzed kilku lat było naprawdę znakomitym doświadczeniem. I co? Rozczarowałem się, choć mogło być gorzej.

Styl jest lekki i przyjemny, ale widać w nim, że to nie King rządził przy pisaniu. Podział był raczej sprawiedliwy i stylistycznie nowela prezentuje się inaczej od "Twarzy..." ale wcale nie źle. Nie mniej fabularnie już tak dobrze nie jest. Ojciec i syn, zamiast postawić na to, co zachwycało w początkowych akapitach, czyli wątek obyczajowy i psychologiczny - niezmiernie największa...

Krzysztof | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

W wysokiej trawie to opowiadanie bardzo, ale to bardzo przypominające kultowe Dzieci Kukurydzy, z tym że pole kukurydzy zastępuje wysoka trawa, z której mały chłopiec wzywa pomocy. Historia prócz tego jest bardzo ciekawa i momentami sadystyczna i gdyby nie lepsze i bardziej znane Dzieci Kukurydzy, zasługiwałaby na pochwałę. Tak jest tylko nieźle i czuje się powtórkę z rozrywki z drobnymi zmianami.

anika | 2015-07-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook, 2015
Przeczytana: 06 lipca 2015

Króciutkie, mroczne, trzymające w napięciu opowiadanie. Podobało mi się.

chiara | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Dobre, trzymające w napięciu opowiadanie Stephena Kinga i jego syna Joe Hilla. Pole wysokiej trawy w niezwykły sposób przyciąga, aby zmienić świadomość swych ofiar.