W wysokiej trawie

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Wydawnictwo: Albatros
In the tall grass
Paweł

Cóż mogłoby się wydarzyć na polu wysokiej trawy? W świecie Stephena Kinga wspomaganego przez jego syna Joe Hilla – wszystko, co tylko podpowie Ci owładnięta strachem wyobraźnia... Cal i Becky to kochające się rodzeństwo. Kiedy Becky zachodzi w ciążę na pierwszym roku studiów, brat decyduje się jej pomóc i odwieźć siostrę do rodziny w drugiej części Stanów. Przejeżdżając przez Kansas słyszą...

Cal i Becky to kochające się rodzeństwo. Kiedy Becky zachodzi w ciążę na pierwszym roku studiów, brat decyduje się jej pomóc i odwieźć siostrę do rodziny w drugiej części Stanów. Przejeżdżając przez Kansas słyszą wołanie o pomoc, które dobiega z przylegającego do szosy wielkiego pola traw. Zatrzymują się na parkingu przy kościele pod dziwnym wezwaniem Czarnego Kamienia Odkupiciela. W pobliżu nie ma nikogo, a dziecinny głos dobiega z niedaleka, więc decydują się wejść w gąszcz i wyprowadzić chłopca na bezpieczną drogę. Jednakże Becky i Cal szybko gubią się w trawie. Spotkanie z ludźmi w niej żyjącymi będzie dla nich zabójcze...

źródło opisu: http://www.publio.pl/w-wysokiej-trawie-stephen-king,p85011.html

źródło okładki: http://www.publio.pl/w-wysokiej-trawie-stephen-king,p85011.html

Heisenberg | 2019-10-09
Na półkach: Przeczytane, Mistrz King

Obejrzałem ostatnio film „W wysokiej trawie”, będący adaptacją króciutkiego opowiadania Mistrza i jego syna, którego do tej pory nie miałem okazji przeczytać. Zrobiłem to zatem tuż po obejrzeniu filmu. To, że można zrobić genialny film na podstawie opowiadania Kinga, przekonał Frank Darabont w „Skazanych na Shawshank”. No cóż, „W wysokiej trawie” z pewnością nie powtórzy tego sukcesu, ani w formie pisanej, ani na dużym ekranie… Nie jest to zła historyjka, i dużo bardziej podoba mi się niż np. nie takie całkiem stare „Uniesienie”, ale żeby mieć po niej jakieś nocne koszmary, czy bać się trawy – to zdecydowanie nie. Powiem więcej – nawet film wypadł lepiej, jako że są pewne różnice; opowiadanko raczej przegrywa z filmem w tej kwestii. Przeczytać to można, fanom nawet wypada, ale naprawdę – szału nie ma… Tylko pięć gwiazdek.

RickGrimes | 2019-10-07
Przeczytana: 07 października 2019

Trafiłam na to opowiadanie za sprawą filmu. I cieszę się, ze książka pozostaje w klimacie Kinga, ponieważ film do mnie nie przemówił.

Jakub | 2019-09-30
Przeczytana: 30 września 2019

Opowiadanie mozna podzielic na dwie czesci. Pierwsza z nich to przyklad klasycznej grozy. Swietnie budowane napiecie, od niepokoju ku przerazeniu. Niestety druga czesc wywoluje zupelnie inne emocje, przede wszystkim obrzydzenie i zdegustowanie przemoca.

Jagna | 2019-09-11
Przeczytana: wrzesień 2019

WIELKOBUKOWE BEZSENNE BINGO wyzwanie 2019: AUTOR: STEPHEN KING

Dobre i mocne, krótkie i treściwe - w sam raz na raz.
Świetnie się słucha w audiobooku.

MagdalenaD | 2019-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Jak to u Kinga i Hilla bywa - opowieść zaczyna się niewinnie a kończy z przytupem. Tym razem jest bardzo kameralnie. Książki nie nazwałabym nawet powieścią tylko bardziej opowiadaniem bo jak na możliwości obu panów historia jest krótka.

Adam Korbel | 2019-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2019

Uczta wśród traw. I to wysokich. King w wyśmienitej formie. Joe Hill wytrzymał tempo starego mistrza i wyszedł super e-book. Nic dodać, nic ująć. Sami musicie przeczytać.

Roland | 2019-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Co w trawie piszczy?

Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Coś w tym przysłowiu musi być prawdziwe, zwłaszcza gdy spojrzymy na dziedzictwo literackie jakie po sobie zostawiają ojciec i syn. Stephena Kinga nie trzeba przedstawiać, a jego syna o pseudonimie Joe Hill również nie, zwłaszcza we współczesnej dobie. Stałych czytelników twórczości Stephena Kinga z pewnością cieszy fakt, że syn słynnego pisarza poszedł w ślady ojca. Bo gdy protoplasty zabraknie zostanie po nim nie tylko literacka spuścizna, ale duch jego twórczości w osobie syna. Owszem Joe Hill tworzy własne światy, starając się zaskarbić przychylność czytelników nie samym nazwiskiem ale przede wszystkim dobrymi i sensownymi powieściami. Jednak gatunek jaki sobie upodobał daje nadzieję na świetlaną przyszłość dla czytelników literatury grozy.

Kwestią czasu było, aby obaj panowie spotkali się na wspólnym poletku. Możliwość obserwacji zespołowej pracy ojca i syna jest gratką nie lada w sobie, gdyż pozwala...

Natalia | 2019-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2019, Ebook
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Niezbyt przyjemne, trochę obrzydliwe...

Ania | 2019-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Zapowiadało się bardzo ciekawie. Lubię takie intrygujące początki, kiedy dosłownie wszystko jest możliwe. I tak było ... tylko dla mnie było też zbyt mocno, za daleko i niesmacznie.

Ynka | 2019-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Opinia nieobiektywna.
No cóż, Król jest tylko jeden. Dodatkowo Król ma Syna ;)
Opowiadanie zaledwie. Krótkie. Za krótkie. Bardzo w stylu Kinga, nie wiem co Hill dał z siebie... ale coś na pewno ;) Skończyłam szybko i żałowałam że skończyłam. W sumie dobry pomysł na coś większego... gdyby tak dopracować, rozbudować, rozwinąć... wyszłoby zapewne lepiej. Tymczasem pozostał niedosyt. Spowodowany objętością, niczym innym.
Chyba zacznę czytać wszystkie powieści Kinga raz jeszcze od początku. To dopiero będzie super! :D

PS. Żeby dodać trochę obiektywizmu dla równowagi: mój małżonek zaczął, podpytał co będzie dalej i nie skończył. Stwierdził, że wtórne i szkoda mu czasu ;)
Phi. Mnie się podobało!