Grabarka

Wydawnictwo: PTTK Kraj
nuvolau

"Nasza wiedza o Grabarce jest niestety znikoma. Zespół klasztorny na Górze Grabarce nie ma naukowego opracowania. Nie wspomina o nim , pomijają go liczne przewodniki po Polsce, opracowania popularne zaś to praktycznie nieliczne, często trudno dostępne artykuły prasowe traktujące zagadnienie wycinkowo. Stąd zamiarem autotra jest próba wypełnienia tej luki, zaprezentowanie w przystępnej formie samego obiektu, jego powiązanania z przeszłością regionu i tradycją ludową oraz jakże żywymi do dziś przejawami kultu religijnego."

źródło opisu: Od Autora

nuvolau | 2013-05-18