Sprawa zabójstwa Bohdana Piaseckiego

832111184X
PAX, stalinizm, PRL, UB
historyczna
Piotr

Oddajemy do rąk Czytelników książkę poświęconą głośnej przed laty, a dotychczas nie wyjaśnionej sprawie porwania i zabójstwa Bohdana Piaseckiego, syna znanego polityka, założyciela Stowarzyszenia Pax. Autor próbuje dociec, dlaczego zagadka morderstwa pozostała nie rozwiązana, ukazuje wieloletnie starania rodziny Piaseckich zmierzające do wykrycia i ujawnienia winnych - i bezowocność tych wysiłków. Książka oparta jest w głównej mierze na nie publikowanych dotąd dokumentach i materiałach archiwalnych.

źródło opisu: Instytut wydawniczy Pax, 1989

źródło okładki: www.antykwariathistoryczny.pl

Jan | 2015-10-09

Peter Raina od lat specjalizuje się w odnajdywaniu trudnych i ciekawych tematów z najnowszej histori Polski (Jaruzelski,Ojciec Hejmo,stan wojenny itp.).Praca dotycząca śmierci Bohdana Piaseckiego to "suche" opracowanie historyka podparte bogatą dokumentacją ale nawet to naukowe opracowanie sprawia że ta historia pozostaje wciąż dziwna,tajemnicza i nie do końca wyjaśniona.Jedna z tajemnic PRL.Może ktoś spróbuje ją odkryć.

Marcin Białasek | 2017-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 maja 2017

To jest urzeczywistnienie świata jaki w Procesie opisał Franz Kafka. Samotny i zdeterminowany człowiek domaga się sprawiedliwości i ukarania winnych śmierci jego syna, odsłaniając przy tym szokujące kulisy bezradności aparatu bezpieczeństwa, prokuratury i sądów. Autor stawia tezę, że była to bezradność celowa inspirowana przez tych, którzy temu morderstwu kibicowali. Szokująca i przerażająca lektura

incognito | 2017-02-21
Przeczytana: luty 2016