Biały stok

poezja
Arek

Tomik poezji będący swoistym lirycznym przewodnikiem po mieście oraz ludziach z nim związanymi. Książka nominowana była w 2013 roku do Nagrody Kazaneckiego (Białystok). Autorka urodziła się w 1958r. w Hajnówce. Ukończyła filologię polską i rosyjską na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Jest dziennikarką, pisarką, tłumaczką, redaktorką. Debiutowała w „Niwie” (1973). Członek...

Autorka urodziła się w 1958r. w Hajnówce. Ukończyła filologię polską i rosyjską na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Jest dziennikarką, pisarką, tłumaczką, redaktorką. Debiutowała w „Niwie” (1973). Członek Białoruskiego Stowarzyszenia Literackiego „Białowieża” i Związku Literatów Białoruskich.
Wydała m.in.: „Zamowa” (1993), „Jest” (1994), „Wiersze tutejsze” (2003), „Zwierzaczki z tutejszej paczki” (2009), „Dziki ptak wróbel” (1992), „Wyspa” (1994), „Babskie historie” (2001), „Dziewczynka i chmurka” (2006), „Historie z tego świata" (2008).

źródło opisu: http://centrumzamenhofa.pl/s,pretendenci_do_nagrod...(?)

Julita | 2013-10-05