Deutschland in allen Facetten

Wydawnictwo: Park Edukacja
popularnonaukowa
niemiecki
Agula

Pierwszy tom dwuczęściowej serii z dziedziny realioznawstwa krajów DACHL dotyczy geografii, kultury i historii Niemiec. Teksty kulturoznawcze zostały uzupełnione ćwiczeniami leksykalno-gramatycznymi. Każdy z ośmiu rozdziałów tematycznych jest zakończony quizem sprawdzającym stopień przyswojenia omawianych zagadnień. „Deutschland in allen Facetten”, wraz z drugim tomem, dotyczącym pozostałych...

„Deutschland in allen Facetten”, wraz z drugim tomem, dotyczącym pozostałych krajów DACHL, to:
- doskonały materiał dydaktyczny dla nauczycieli i uczestników olimpiad językowych,
- ciekawe lekcje o Landeskunde na poziomach B1-C1,
- przygotowanie do egzaminu licencjackiego,
- ćwiczenia do tekstów kulturoznawczych i quizy dotyczące krajów DACHL,
- atrakcyjny prezent dla miłośników Niemiec.

Książka składa się z ośmiu działów tematycznych, a w każdym z nich znajduje się kilkanaście artykułów z ćwiczeniami leksykalno-gramatycznymi. Są to:
- Staat (teksty m.in. na temat gospodarki, religii, klimatu, ochrony środowiska),
- Bundesländer (charakterystyka krajów związkowych),
- Geschichte (opis najważniejszych wydarzeń historycznych w 12 artykułach)
- Politik (opis ustroju politycznego Niemiec, najważniejszych partii i urzędów państwowych),
- Kunst und Kultur (artykuły na temat architektury, malarstwa, muzyki, nauki, teatru i filmu),
- Schriftsteller und Dichter (sylwetki 15 wybranych pisarzy i poetów niemieckich),
- Land, Leute und Sprache (informacje na temat dialektów, systemu szkolnictwa, mediów, a także kuchni niemieckiej),
- Sehenswertes (opis najwazniejszych zabytków).

Poszczególne działy zamykają quizy sprawdzające stopień przyswojenia omawianych zagadnień. Publikacja zawiera również apendyksy, m.in. mapy, wykaz dat najważniejszych wydarzeń historycznych oraz odpowiedzi do ćwiczeń i quizów.

źródło opisu: www.pwn.pl

źródło okładki: www.pwn.pl