Agata z Placu Słonecznego. Agata i jeszcze ktoś

Okładka książki Agata z Placu Słonecznego. Agata i jeszcze ktoś Ewa Karwan-Jastrzębska
Okładka książki Agata z Placu Słonecznego. Agata i jeszcze ktoś
Ewa Karwan-Jastrzębska Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Agata z Placu Słonecznego (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Agata z Placu Słonecznego (tom 2)
Marginesy
2013-05-28
2013-05-28
powieść dziecięca polska

Druga część Agaty z Placu Słonecznego. Polska Mary Poppins ciąg dalszy.
Standardowy wymiar, twarda oprawa, czarno-białe ilustracje.
Dużo elementów fantastycznych wbudowanych w realistyczną treść. Bardzo zgrabnie przeprowadzone.

Dla przypomnienia .
Agata jest nową nianią pięciorga rodzeństwa: Matyldy, Piotrusia, Nieznośnych Trojaczków.
Rodzice dzieci musieli wyjechać do Papui-Nowej Gwinei, aby badać zwyczaje tamtejszych plemion.
Agata stała się powierniczką dziecięcych sekretów, wspierająca je na każdym kroku. Była niezwykła i wiele potrafiła. Znała wschodnie sztuki walki, umiała przemieszczać się w wymiar równoległy świata.
Wprowadziła rodzeństwo w inne kręgi życia - magii, fantastyki, wyobraźni i wielkich marzeń.
Dom rodzinny odkrył przy niej swoje niezwykłe tajemnice. Już nic nie było takie samo.

W tej części przeżywamy przygody z dziećmi i Agatą w głębi tajemniczego lustrzanego drzewa z placu Słonecznego,
w krainie nieprzepartych śniegów i wiecznych lodów. Obchodzimy urodziny Agaty. Poznajemy miasto z koronki oraz teatr w teatrze a nawet prawdziwego Piotrusia Pana z Nibylandii.
Przeżyjemy też takie święta , o których nawet nam się nie śniło.
Będzie się działo.

Zapraszam do drugiej części, po przeczytaniu pierwszej.
Cudowna magia dla całej rodziny!

Druga część Agaty z Placu Słonecznego. Polska Mary Poppins ciąg dalszy.
Standardowy wymiar, twarda oprawa, czarno-białe ilustracje.

Dla przypomnienia .
Rodzice dzieci musieli wyjechać do...

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Opowieść o niani Agacie to lektura dla trochę młodszych czytelników, która bardzo kojarzy mi się z historią o innej opiekunce, Mary Poppins. Myślę jednak, że choć autorka przeznaczyła tę serię dzieciom, to i starsi czytelnicy spędzą przy niej miłe chwile.
W polskiej wersji bohaterka zajmuje się piątką dzieci: trojaczkami o nietypowych imionach (Adelajdą, Albertem i Antonim),Matyldą i Piotrusiem. Jest równie tajemnicza, jak Mary Poppins, a dzieciaki mają mnóstwo niesamowitych pomysłów. Tym razem przeczytamy na przykład o "Dniu Życzeń" i poznamy Chłopca bez Domu, a także dowiemy się, jaki prezent-niespodziankę dzieci wymyśliły dla swojej niani. Nie obejdzie się też bez odrobiny dreszczyku emocji, kiedy młodzi tropiciele ruszą śladem niani w ciemną noc...

Jakie jeszcze przygody przygotowała dla swoich milusińskich niania Agata? Kim jest Ktoś i jacy goście zasiądą z dziećmi do wieczerzy wigilijnej? Przeczytajcie, żeby się o tym przekonać.

K@te

więcej naszych recenzji na blogu: http://library1gim.blogspot.com/

Jeszcze niedawno zachwycaliśmy się nową rudowłosą nianią, której udało się zapanować nad pięciorgiem książkowych bohaterów, a już mamy przed sobą kolejną część przygód Agaty, Matyldy i Piotrusia oraz Nieznośnych Trojaczków. Co tym razem wydarzy się w domu przy ulicy Fortecznej i czy niania nadal potrafi czarować?

Mamy jesień, a rodzice naszych małych bohaterów nie wrócili jeszcze z podróży. Ich wakacje przedłużają się ze względu na ślub młodych ludożerców, w którym podróżnicy koniecznie chcą uczestniczyć. Pod ich nieobecność, opiekę nad maluchami niezmiennie sprawuje Agata. Dzieciaki jak zwykle mają głowy pełne pomysłów i aktywnie spędzają każdą wolną chwilę. Biorą udział w zorganizowanym przez nianię "dniu życzeń", w którym będą mogli pomóc Chłopcu bez Domu, organizują Agacie urodzinowy prezent-niespodziankę, nocą podążają po mieście tropem niani, odwiedzają teatr i jego rekwizytornie, a wreszcie obchodzą niezwykłe święta Bożego Narodzenia. O tych i wielu innych wspaniałych przygodach dzieci z ulicy Fortecznej przeczytacie w drugiej części ich przygód pt.: "Agata i jeszcze Ktoś".

Ewa Karwan-Jastrzębska po raz kolejny zaserwowała najmłodszym czytelnikom bardzo interesującą lekturę. Przygody Matyldy i Piotrusia oraz Adelajdy, Antoniego i Alberta są jak zwykle wyjątkowo nieprawdopodobne, a zarazem tak interesujące, że wprost nie sposób się od nich oderwać. Kto z nas nie chciałby poznać Piotrusia Pana, na własne oczy zobaczyć Krainy Śniegu, albo zasiąść do stołu z wymyślonymi przez siebie przyjaciółmi? Tego wszystkiego mają okazję doświadczyć bohaterowie książki i jej czytelnicy, jeśli tylko mają choć odrobinę wyobraźni.

Myślę, że wszyscy, którzy czytali pierwszą część z serii "Agata z placu Słonecznego", będą zachwyceni kolejną dawką przygód naszych bohaterów. Wszystkowiedząca Agata i całe grono jej oryginalnych przyjaciół zapewnią czytelnikom wiele miłych chwil. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kim jest tytułowy Ktoś i jacy goście będą z dzieciakami w czasie wieczerzy wigilijnej, to jak najszybciej powinniście wraz ze swoimi pociechami zasiąść do lektury i na chwilę oderwać się od przyziemnej codzienności.

"Agata i jeszcze Ktoś" to prawdopodobnie ostatnia część przygód maluchów z ulicy Fortecznej. Kto wie, może Agata dzięki swoim magicznym zdolnościom znajdzie pracę u innej rodziny? Czas pokaże.

Mamy jesień, a rodzice naszych małych bohaterów nie wrócili...

Bardzo polubilam te ksiazke, chyba ze wzgledu na ilosc przygod, ktore przerzywaja bohaterowie. :)

typowa książka dla dzieci. dla starszego czytelnika jest bardzo przewidywalna ale dla ośmioletniego szkraba będzie odpowiednia

• Literatura dla młodzieży
  • Do kupienia