Agata z Placu Słonecznego. Agata i jeszcze ktoś

Cykl: Agata z Placu Słonecznego (tom 2)
Wydawnictwo: Marginesy
joly_fh

Agata i jeszcze Ktoś to drugi tom cyklu książek o Agacie, niani pięciorga rodzeństwa, która zmienia życie swoich podopiecznych, czyniąc je pełnym magii, tajemnic i niespodzianek. Rodzice bliźniaków, Matyldy i Piotrusia, oraz Nieznośnych Trojaczków muszą pozostać dłużej w Papui Nowej-Gwinei, więc Agata nadal opiekuje się dziećmi. Jej mali podopieczni doskonale wiedzą, że mając tak niezwykłą...

Rodzice bliźniaków, Matyldy i Piotrusia, oraz Nieznośnych Trojaczków muszą pozostać dłużej w Papui Nowej-Gwinei, więc Agata nadal opiekuje się dziećmi. Jej mali podopieczni doskonale wiedzą, że mając tak niezwykłą nianię, można spodziewać się wielkiej przygody.
I rzeczywiście. Dzieci z Fortecznej powędrują w głąb drzewa z placu Słonecznego, zagubią się w nieprzebytej krainie śniegu, odkryją teatr w teatrze, przeżyją najdziwniejsze święta swego życia, a Piotruś znajdzie się nawet w Nibylandii, gdzie spotka wiecznego chłopca Piotrusia Pana.
Przygody podopiecznych Agaty z placu Słonecznego to prawdziwe wyzwanie dla dziecięcej wyobraźni.

Pewnego dnia spotkałam tajemniczą Agatę i zrozumiałam, że muszę opisać jej historię. Z miłości do Mary Poppins...
Ewa Karwan-Jastrzębska

źródło opisu: Wydawnictwo Marginesy, 2013

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/

kinga | 2015-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Ewa K | 2013-06-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sprzedam, 2013
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Jeszcze niedawno zachwycaliśmy się nową rudowłosą nianią, której udało się zapanować nad pięciorgiem książkowych bohaterów, a już mamy przed sobą kolejną część przygód Agaty, Matyldy i Piotrusia oraz Nieznośnych Trojaczków. Co tym razem wydarzy się w domu przy ulicy Fortecznej i czy niania nadal potrafi czarować?

Mamy jesień, a rodzice naszych małych bohaterów nie wrócili jeszcze z podróży. Ich wakacje przedłużają się ze względu na ślub młodych ludożerców, w którym podróżnicy koniecznie chcą uczestniczyć. Pod ich nieobecność, opiekę nad maluchami niezmiennie sprawuje Agata. Dzieciaki jak zwykle mają głowy pełne pomysłów i aktywnie spędzają każdą wolną chwilę. Biorą udział w zorganizowanym przez nianię "dniu życzeń", w którym będą mogli pomóc Chłopcu bez Domu, organizują Agacie urodzinowy prezent-niespodziankę, nocą podążają po mieście tropem niani, odwiedzają teatr i jego rekwizytornie, a wreszcie obchodzą niezwykłe święta Bożego Narodzenia. O tych i wielu innych wspaniałych...

Amelia | 2015-04-04

Bardzo polubilam te ksiazke, chyba ze wzgledu na ilosc przygod, ktore przerzywaja bohaterowie. :)

Biblioteka Szkolna | 2017-02-02

Opowieść o niani Agacie to lektura dla trochę młodszych czytelników, która bardzo kojarzy mi się z historią o innej opiekunce, Mary Poppins. Myślę jednak, że choć autorka przeznaczyła tę serię dzieciom, to i starsi czytelnicy spędzą przy niej miłe chwile.
W polskiej wersji bohaterka zajmuje się piątką dzieci: trojaczkami o nietypowych imionach (Adelajdą, Albertem i Antonim), Matyldą i Piotrusiem. Jest równie tajemnicza, jak Mary Poppins, a dzieciaki mają mnóstwo niesamowitych pomysłów. Tym razem przeczytamy na przykład o "Dniu Życzeń" i poznamy Chłopca bez Domu, a także dowiemy się, jaki prezent-niespodziankę dzieci wymyśliły dla swojej niani. Nie obejdzie się też bez odrobiny dreszczyku emocji, kiedy młodzi tropiciele ruszą śladem niani w ciemną noc...

Jakie jeszcze przygody przygotowała dla swoich milusińskich niania Agata? Kim jest Ktoś i jacy goście zasiądą z dziećmi do wieczerzy wigilijnej? Przeczytajcie, żeby się o tym przekonać.

K@te

więcej naszych recenzji na blogu:...

czytająca_pod_wodą | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

typowa książka dla dzieci. dla starszego czytelnika jest bardzo przewidywalna ale dla ośmioletniego szkraba będzie odpowiednia

pia | 2016-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2016