Grand Prix

Wydawnictwo: Egmont Polska
Grand Prix: Renaissance / Rosemeyer! / Adieu
komiksy
kendo777

W latach 20. i 30. XX wieku cała Europa żyła wyścigami samochodowymi. Uwielbiano zawody cyklu Grand Prix, rozgrywane na najszybszych bolidach świata rozwijających prędkość do 300 km/h. Kierowcy wyścigowi byli tak sławni jak gwiazdy filmu. Adolf Hitler wspierał niemieckie ekipy rajdowe Mercedesa i Auto Union, aby nazistowska propaganda mogła wykorzystać ich zwycięstwa na chwałę Rzeszy. Grand Prix to rozgrywająca się w czasach międzywojennych epopeja o ikonach ówczesnych tras wyścigowych. Kierowcach, których losy były ściśle związane z mrocznymi planami Hitlera. Marvano, wykorzystując liczne źródła historyczne, stworzył fresk z gatunku fikcji dokumentalnej, niezwykle plastycznie ukazujący rozwój wyścigów samochodowych na tle dziejów hitlerowskich Niemiec i sytuacji politycznej całej ówczesnej Europy. Emocje sportowe, sensacja, wielka polityka, szpiegostwo, śmierć na torze wyścigowym, miłość, strach przed nazistami, prześladowania mniejszości - oto tematy najnowszej opowieści mistrza Marvano

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/203473-grand-prix

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/203473-grand-prix

kendo777 | 2016-07-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Wrzucam swoją recenzję komiksu, którą dawno temu napisałem dla Kzet. Nie wiem czy jest dobra, bo pisana dawno temu, ale nic w niej nie będę zmieniał. :)

ŻYJ SZYBKO, UMIERAJ MŁODO!

Najnowszy album Marka Van Oppena pod tytułem „Grand Prix” już na starcie jawi się jako rzecz cholernie ciekawa dla męskiego czytelnika. Użyłem tego mocnego słowa, aby podkreślić, jak bardzo ukontentowany byłem decyzją Egmontu o wydaniu woluminu zbierającego trzy części komiksu o prehistorii Formuły 1. Bo oto połączone zostały dwa światy, które wielu mężczyzn kocha: komiksu i wyścigów samochodowych. Dodajmy do tego kreskę gwiazdy komiksu europejskiego i powstaje mieszkanka wybuchowa.

Twórca „Grand Prix” znany jest głównie ze stworzenia wraz z Joe Haldemanem komiksowego arcydzieła pt. „Wieczna wojna”, powstałego na skutek zachwytu rysownika powieścią Haldemana pod tym samym tytułem. Marvano, bo takiego podpisu używa Van Oppen, udało się namówić twórcę „Wiecznej wojny” na wspólną adaptację, a efekt tej...

Robusto78 | 2016-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2016