Tryumf Pana Kleksa

Cykl: Pan Kleks (tom 3)
Wydawnictwo: Skrzat
pan kleks

Pan Kleks tym razem jako genialny wynalazca i dobroczyńca ludzkości wyprawia się do Alamakoty. Podążają za nim Adaś Niezgódka, Weronik Czyścioch i Anemon Lewkonik. Przed nimi nowe znajomości i trudne wyzwania, bo Alojzy Bąbel nie próżnuje. Nie lekceważcie fantazji. Bez fantazji nie może powstać nic wielkiego - poucza ich mistrz i nauczyciel.

źródło opisu: Wydawnictwo Skrzat, 2013

źródło okładki: www.skrzat.com.pl

Danway | 2011-12-26
Przeczytana: 1993 rok

Zakończenie trylogii o przygodach Ambrożego Kleksa... Niestety zdecydowanie najsłabsza część, a szkoda bo Podróże były niemniej genialne..

Czegoś więcej się spodziewałem na koniec serii... Może panu Brzechwie zabrakło pomysłów na zakończenie... Niemniej jest to moje osobiste zdanie... Może komuś się spodoba... W każdym razie niech każdy sam oceni...

Mary14 | 2013-01-21
Na półkach: Baśnie
Przeczytana: 16 lipca 2012

Ostatnia część trylogi o przygodach pana Kleksa. Uczony wyrusza w kolejną podróż w poszukiwaniu towarzyszy wyprawy po atrament. Trafia do krainy Bajdocji i... a o tym dowiecie się czytając książkę!

Magdalena_S | 2017-10-14
Przeczytana: 14 października 2017

Tryumf jest trochę lepszy od "Podróży...", ale to też nie było to, co chciałam czytać. Mam wrażenie, że ta część powstała jako taka zapchajdziura i Brzechwę trochę za bardzo ponosiła wyobraźnia. Ta książka wydawała mi się odrobinę sztuczna i oderwana. Zdecydowanie z tej trójki, najbardziej polecam "Akademię...", jest w niej coś takiego, że przyciąga dużych i małych.

Abee | 2014-05-23
Przeczytana: 2007 rok

Duet Brzechwa-Szancer w poszukiwaniu pomysłu na koniec przygód Pana Kleksa. Trochę słabiej tu wypadają, ale wciąż jest to porządny kawałek roboty. Dobro zwycięża. I to chyba jest najważniejsze przesłanie tej ostatniej części trylogii o Panu Kleksie. Mimo upływu lat przygody Pana Kleksa wciągają także dzieci w XXI w.

herodot83 | 2015-08-14
Na półkach: Jan Brzechwa
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Koniec niezwykłej opowieści, troszkę nierówny bacząc na wcześniejsze części, ale sentyment robi swoje.

Amarisa | 2013-05-20
Na półkach: Recenzje 2013
Przeczytana: 12 maja 2013

Jan Brzechwa był niezwykłym bajkopisarzem. Spod jego pióra wyszło mnóstwo historii dla dzieci, które stały się ponadczasowe, ponadpokoleniowe. Wiele z nich zyskało miano klasyki literatury dziecięcej. Z całą pewnością do tego typu opowieści należy seria książek opowiadająca o profesorze Ambrożym Kleksie. Niedawno miałam okazję ponownie przeczytać "Akademię Pana Kleksa" oraz "Podróże Pana Kleksa". Dziś przyszedł czas na omówienie trzeciej części, tj "Tryumfu Pana Kleksa". Książka po raz pierwszy została wydana w 1965 roku. Wydawnictwo Skrzat postanowiło przywrócić świetność niezapomnianych lektur i tym sposobem powstała seria wydawnicza Klasyka z feniksem. Wśród książek wchodzących w jej skład znalazły się wszystkie wspomniane powyżej książki autorstwa Jana Brzechwy.

"Tryumf Pana Kleksa" przenosi nas do krainy, którą swego czasu Ambroży Kleks nazwał Alamakoty. Profesor wyruszył w drogę zaraz po zakończeniu roku szkolnego w Akademii. Jego podróż ma na celu odnalezienie zaginionych...

Eloma | 2014-08-08
Na półkach: Posiadam

Niesamowita, wciągająca, ciekawa książka. Polecam wszystkim

Na półkach: Skrzat

Wiem, to było do przewidzenia, ale nie mogłam oprzeć się pokusie, by zaprezentować Wam także ostatnią część przygód Ambrożego Kleksa :) Tym jednak razem narratorem opowieści jest sam Adaś Niezgódka. Pamiętacie go jeszcze? Był uczniem Akademii Pana Kleksa. W zasadzie cała pierwsza część toczyła się wokół jego osoby. Tutaj Adaś jako absolwent akademii przeżywa kolejne przygody wraz ze swoim profesorem i innymi przyjaciółmi. A jest ich całe mnóstwo.

Tak więc nasz mały bohater zaraz po zakończeniu roku szkolnego jako Doktor Filologii Zwierzęcej wraca do rodzinnego domu. Niestety czeka go wielka niespodzianka. Mieszkanie jest w wielkim nieładzie, a rodziców brak. Dopiero dozorca kamienicy - pan Weronik (dawniej pan Franciszek, ale pop śmierci swej żony przyjął jej imię by uczcić jej pamięć) wyjaśnił chłopcu co się stało. I jak się okazuje wszystko się zaczęło od nieszczęsnej paczki, którą rodzice Adasia otrzymali jakiś czas temu. Wkrótce po odebraniu paczki ojciec naszego bohatera...

Jasmina Janiak | 2014-09-05
Na półkach: Lektury
Przeczytana: 30 września 2014

Super! Bardzo zabawna i interesująca!

tomekr | 2010-03-28

Najgorsza z książek o Kleksie