Podróże Pana Kleksa

Cykl: Pan Kleks (tom 2)
Wydawnictwo: Skrzat
pan kleks

Pan Kleks - wielki podróżnik i odkrywca wyrusza na poszukiwanie atramentu. Zadanie nie jest łatwe, bo w Abecji, Patentonii, Parzybrocji, Nibycji i wielu innych krajach atramentu ani śladu. Jest za to: bajeczna wyprawa, wielka przygoda, niespodziewane zdarzenia i zapierające dech w piersiach wynalazki. Pan Kleks poświęca się dla dobra sprawy i...Druga część przygód Pana Kleksa ilustrowana przez Surena Vardaniana.

źródło opisu: Wydawnictwo Skrzat, 2013

źródło okładki: www.skrzat.com.pl

raf | 2019-10-03
Przeczytana: 10 grudnia 1966

To ta księga , dzięki której pokochałem czytanie ! ( trzecia , którą przeczytałem samodzielnie , nie licząc elementarza )

Bolly | 2019-02-19

Z tej części przygód Pana Kleksa zapamiętałem niewiele, do dziś pamiętam jednak, że bardzo różniła się ona od swojej filmowej adaptacji. Na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Blondas25 | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Kolejna klasyka. Przygody Pana Kleksa, przywołują na myśl wspomnienia z dzieciństwa . Szczególnie filmy ale i książki . Zawsze wolałem "Akademie Pana Kleksa" jednak tom numer dwa też jest znakomity. Chociaż tak naprawdę książka i film mają ze sobą niewiele wspólnego. Historia ma swój początek w Bajdocji. Jej mieszkańcy słyną z zamiłowania do bajek. Raz na dwadzieścia lat odbywa się wielki konkurs, którego zwycięzca zostaje Wielkim Bajarzem, człowiekiem sprawującym najwyższą władzę w państwie. Bajdocja boryka się z nie małym problemem. Mimo tego , że jej mieszkańcy piszą niesamowitą ilość pięknych bajek, nie posiadają oni skutecznego i szybkiego sposobu na ich spisywanie . Właśnie tutaj zaczyna się rola Pana Kleksa , obiecuję on sprowadzić do królestwa atrament dzięki któremu będzie można zapisywać bajki szybko i trwale.. Pan Kleks wraz z załogą wyrusza w niesamowitą podróż . W czasie tej wędrówki zwiedzają niesamowite miejsca. Zachwycamy się pisarzami fantastyki z zagranicy...

Woody | 2017-12-19
Przeczytana: 15 października 2011

Wolałem "Akademię Pana Kleksa", ale "Podróże" też są świetne. Te wynalazki Pana Kleksa, niesamowite miejsca, przygody, jakie spotykały całą załogę! Wyobraźnia działała jak szalona!

Magdalena_S | 2017-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

To nie jest to samo co "Akademia..." - niestety. Pan Kleks wyruszył w podróż w poszukiwaniu atramentu, ale było to takie nijakie. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego - lepszego. Szkoda, bo uwielbiam Pana Kleksa.

herodot83 | 2015-08-14
Na półkach: Przeczytane, Jan Brzechwa
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Zdecydowanie najlepsza część cyklu!

książek: 2073
LenaU | 2014-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2014

Wysoka ilość gwiazdek to przede wszystkim zasługa moich dzieci, które z wielkim zainteresowaniem słuchały i pamiętały opowieść o Panu Kleksie. Mnie forma audiobooka jakoś nie przekonała, mimo że czytał Marian Opania. Ale jak już napisała, była to książka dla dzieci i oni śledzili losy Kleksa i chcieli więcej. Ich wyobraźnia jest szeroka i nieograniczona moimi wyobrażeniami i wspomnieniami filmu. Chyba pozycja warta polecenia

Kakunia | 2014-10-28

druga część trylogii przygód Ambrożego Kleksa. książka uważana za lekturę dla małych dzieci, a wcale taką nie jest. odpowiednia dla dzieci w wieku około ośmiu lat.
niemniej jednak - jej lektura budzi wspomnienia z dzieciństwa. polecam :)

Jasmina Janiak | 2014-09-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Lektury
Przeczytana: 30 września 2014

Super! Bardzo zabawna i interesująca!

PaniPegaz | 2014-08-25

Książka na pewno nie tylko dla dzieci :) Niesamowity klimat, warsztat, cudownie niebanalne pomysły autora - wymyślone przez niego krainy są absolutnie niesztampowe. Wyobraźnię autor ma bardzo dużo, czasem jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że stwarzając takie, a nie inne miejsca, przeczuwał, jak może wyglądać świat w przyszłości, przynajmniej pod pewnymi względami. Sam Pan Kleks, jest postacią naprawdę inspirującą; ma przez cały czas nadzieję, nawet wtedy, gdy sprawy przybierają zupełnie zły obrót. Jednym słowem -cudeńko.