Zgłosuj na książki roku 2017

Pięć Energii Mądrości - Buddyjska droga do zrozumienia osobowości, emocji i związków

Wydawnictwo: Miroku
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Five Wisdom Energies: A Buddhist Way of Understanding Personalities

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych wglądem i zrozumieniem natury człowieka. Książka ta jest jednocześnie praktycznym podręcznikiem dla tych, którzy dążą do własnej przemiany. Aczkolwiek bazuje na filozofii buddyjskiej i naukach jednego z największych mistrzów tej epoki Chogjama Trungpy, to jest na tyle prosta i uniwersalna, że jej zrozumienie nie powinno dla nikogo stanowić żadnej trudności. Czekałam na nią od kilku lat, wszystkim gorąco polecam jej lekturę.
Małgorzata Braunek
Pięć energii mądrości, według tradycji znane również jako pięć rodzin bud-dy, z wnikliwym psychologicznym wglądem przedstawione na Zachodzie przez wspaniałego tybetańskiego mistrza Chogjama Trungpę Rinpocze, są jak magiczny klucz, otwierający drzwi do zrozumienia ludzkiej świadomości, dokonania autentycznej transformacji i postępu na drodze ludzkiej ewolucji. Irini Rockwell, poprzez swą książkę „Pięć energii mądrości", dokonała tego, co wydaje się być niemożliwym: zaprezentowała w niej te osobliwe nauki w taki sposób, że są one zrozumiałe zarówno dla laika, jak i znawcy, ale równocześnie możliwe do bezpośredniego zastosowania na poziomie praktycznym wobec codziennych wyzwań współczesnego życia.
Aczaria Fleet Maull
Pięć energii mądrości, inaczej „rodziny buddy", zaprezentowane w tej książce, stanowią wyjątkowy system służący zrozumieniu osobowości. Odnalezienie własnego miejsca w obrębie tych pięciu stylów bycia może dać ogromny wgląd we własne wzorce zachowań i emocji, jak również w grę energii w naszych relacjach z innymi. Każda z pięciu energii wiąże się ze szczególnym sposobem postrzegania i wchodzenia w interakcje ze światem. Przy pomocy praktycznych ćwiczeń i ujmujących historii, Irini Rockwell pokazuje, jak w praktyce identyfikować się z energiami mądrości w naszym życiu - i jak stosować je w każdej sytuacji, aby rozwijać samoświadomość, doskonalić komunikację w relacjach z innymi i wyzwolić twórczą ekspresję.
Irini Rockwell, pisząc tę książkę, czerpie ze swojego doświadczenia w dziedzinie tańca, psychoterapii, medytacji, buddyzmu i prowadzenia treningów dla liderów. Przez dziesięć lat pracowała na Uniwersytecie Naropy. Obecnie prowadzi warsztaty pięciu energii w Ameryce Północnej i Europie dla pracowników edukacji, służby zdrowia, liderów organizacji i artystów. Jest dyrektorem Five Wisdom Institute (Instytutu Pięciu Mądrości).

źródło opisu: okładka

Jednostka-Urojona | 2013-06-14

Świetna inspiracja do pracy ze sobą, do odkrywania świata i innych ludzi - zarówno z buddyjskiego, jak i psychologicznego punktu widzenia. Piękne uzupełnienie programów Maitri - Space Awareness i zachęta do poznawania tego, co dzieje się w nas i wokół nas... Na pewno wrócę.

spiral9 | 2017-09-03
ToRn | 2017-09-03