Korea Północna. Ostatni wielki brat

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Minibooki Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Marcin

Reporterzy „Gazety” o dziejach głębokiej miłości, jaką (wybrani) Polacy żywią do północnokoreańskiej dyktatury oraz sekretach klanu Kimów. Na Półwyspie Koreańskim znów jest gorąco, więc czas najwyższy, by uporządkować swoją wiedzę o dyktaturze w Korei Północnej. Czy najmłodszy dyktator, Kim Dżong Un jest mniej groźny i dziki niż jego ojciec czy dziadek? Kto przywoził do nas koreańskich...

Na Półwyspie Koreańskim znów jest gorąco, więc czas najwyższy, by uporządkować swoją wiedzę o dyktaturze w Korei Północnej. Czy najmłodszy dyktator, Kim Dżong Un jest mniej groźny i dziki niż jego ojciec czy dziadek? Kto przywoził do nas koreańskich niewolników? Co dyktatura Kimów ma wspólnego z Polską?
Okazuje się, że zaskakująco wiele, choć nikomu nie zależy, by otwarcie o tym mówić. Bo nasi rodacy pokochali reżim w Pjongjangu w zamian za darmowe wycieczki do Korei i przywileje, jakimi obdarzają ich władcy kraju, gdzie panuje głód i wciąż istnieją obozy koncentracyjne. W zamian mają – wbrew prawdzie i zdrowemu rozsądkowi – głosić wspaniałość północnokoreańskiej dyktatury Kimów.
Członkowie klanu mieszkają również w Polsce. Kim są? Skąd się u nas wzięli? Czy zostali wywyższeni czy zesłani? Fascynujące reportaże Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego o największej czarnej dziurze na politycznej mapie świata.

Minibook zawiera następujące reportaże:
– „Ukochany Syn Wielkiego Wodza”, Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski
– „Ukochana Siostra Wielkiego Brata”, Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski
– „Stalowy Wnuk Wielkiego Wodza”, z prof. Waldemarem J. Dziakiem rozmawiał Marcin Kowalski
– „Umrzeć dla Wielkiego Wodza”, Marcin Kowalski
– „Pracujemy w Sadzie Wielkiego Przyjaciela”, Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski
– „Mali agenci Kima”, Marcin Kowalski

źródło opisu: http://www.publio.pl/ostatni-wielki-brat-piotr-gluchowski,p84992.html

źródło okładki: http://www.publio.pl/ostatni-wielki-brat-piotr-gluchowski,p84992.html

almos | 2013-05-18
Przeczytana: 17 maja 2013

Tak zwany mini book czyli mini książka w wersji ebooka sprzedawana po niskiej cenie. Książeczka mała, taka jedna czwarta normalnej książki. Mamy tu do czynienia ze zwiastunem oferowanym za darmo w ramach promocji przez Publio. Jest to zbiór sześciu reportaży o Korei Połłnocnej, głównie o rodzinie Kimów czyli dynastii rządzącej tym krajem. Zgrabnie to skomponowane, chociaż są powtórzenia, czuć pośpiech w komponowaniu zbiorku. Czyta się lekko i przyjemnie. Mimo, że interesuję się Koreą Północną, znalazłem tam parę nowych informacji, np. taką, że Wielki Wódz lał swoją pierwszą żonę, a może nawet i pobił ją na śmierć.
Czy tego typu forma się przyjmie, nie wiem, osobiście wolę tradycyjne, opasłe, i porządnie zredagowane tomy, ale jeśli ta inicjatywa doprowadzi do wzrostu czytelnictwa to należy jej tylko przyklasnąć.

ira | 2013-08-17
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Przeczytane na szybko, bo inaczej się nie da.
Czy to jest reklama czegoś większego, co ma niedługo wyjść? Takie mam wrażenie.
Zbiorek kilku reportaży, samych w sobie dość ciekawych, ale zebranych razem - dość nużących, bo część informacji stale się powtarza.
Chętnie przeczytałabym coś solidniejszego na ten temat. Jeśli ten zbiorek miał pełnić funkcję przynęty, to podziałało. Jeśli ma funkcjonować jako samodzielna pozycja, to jest nieporozumieniem.

Tomasz | 2014-03-12
Przeczytana: 10 marca 2014

Zbiór kilku naprawdę niezłych reportaży o Korei Północnej. Choć niby powszechnie wiadomo, co dzieje się w Korei, to gdy czyta się tego typu teksty, zawsze trudno w to wszystko uwierzyć. Minibook odsłania kulisy walki o władzę w Korei, dodatkowo mamy w to wszystko dość mocno wplecione wątki polskie.
Wadą tego zbioru, wydanego w ramach serii „Minibooki Gazety Wyborczej”, jest to, że część informacji powtarza się w kolejnych reportażach. No i to, że tak szybko się kończy:-)

Cyfranek | 2013-11-01
Przeczytana: 31 października 2013

Miniksiążeczka składa się z reportaży publikowanych w "Dużym Formacie". W związku z tym trochę rażą powtórzenia i sposób relacjonowania właściwy reportażowi prasowemu a nie do końca pasujące do zwartej książki. Obowiązkowa i dobra lektura dla zainteresowanych Dalekim Wschodem.

telefonalarmowy | 2017-08-08
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017, Korea
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Książka nie zachwyca, ale nie jest też zła. Jest trochę wyśmiewania i naginania faktów, jak w wielu pozycjach tego typu, ale generalnie można uznać książkę za rzetelną. Lekka, szybko się czyta, chociaż zawiera sporo faktów jak na taką objętość. Mogę polecić do zapoznania się.

noodle | 2014-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Spodziewałam się po tej książce więcej. Liczyłam na więcej opowieści o Korei. Brakowało więcej takich materiałów, jak wywiad z ekspertem czy opowieść o zamachu na samolot pasażerski. Chętnie prseczytałabym więcej historii związanych z Koreą od środka. Ze względu na wspomniane treści daję 6/10, ale mam wrażenie, że to zawyżona ocena.

KoRnelkA | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Zbiór reportaży o Korei Płn - ciekawa pozycja dla osoby nie mającej zbyt wielkiej wiedzy na ten temat, napisane przystępnym językiem, a informacje tam zawarte porażają. Życie elity rządzącej oraz ich powiązania z Polską. Aż strach pomyśleć, że w dzisiejszych czasach dzieją się takie rzeczy. Polecam ;-)

Piotr | 2013-06-17
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Fascynująca, tak mało wiedziałem kto jest kim w Korei, a teraz chyba zagłębię się dalej w reportaże o tej części świata. To minibook wyborczej, ale tak świetnie i przystępnie napisany...

Krystyna | 2013-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 lipca 2013

Klan "Kimów" w pigułce. Jak każda pozycja o Korei Północnej jednocześnie wciąga i wywołuje jedną myśl: jakie mam szczęście, że tam się nie urodziłam.....

Nadia | 2013-09-03
Przeczytana: 2013 rok

Godna polecenia pigułka wiedzy o Korei dla tych, którzy w tej dziedzinie wiedzy wiekiej nie mają.