Zeszyty komiksowe #14: Michał "Śledziu" Śledziński

Seria: Zeszyty Komiksowe
Wydawnictwo: Centrala
komiksy
silentjay

Michał „Śledziu” Śledziński to „pomnik, który chodzi” – jedna z najważniejszych postaci współczesnej sceny komiksowej w naszym kraju. Współzałożony przez niego magazyn Produkt był lokomotywą odnowy komiksu po zapaści drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych. Po zamknięciu tego magazynu i w odróżnieniu od wielu swoich redakcyjnych kolegów Śledziu kontynuuje komiksową karierę, regularnie...

Współzałożony przez niego magazyn Produkt był lokomotywą odnowy komiksu po zapaści drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych. Po zamknięciu tego magazynu i w odróżnieniu od wielu swoich redakcyjnych kolegów Śledziu kontynuuje komiksową karierę, regularnie publikując albumy, cechujące się świeżym spojrzeniem na otaczającą go rzeczywistość, oryginalnym ujęciem tematyki oraz stylem – charakterystycznym i niedającym się pomylić z żadnym innym. Śledziu jest też aktywny w blogosferze, gdzie jego głos można śmiało uznać za jeden z najbardziej opiniotwórczych.

źródło opisu: http://centrala.org.uk/

źródło okładki: http://centrala.org.uk