Agatha Raisin i mroczny piknik

Tłumaczenie: Mirosława Zajączkowska
Cykl: Agatha Raisin (tom 22)
Wydawnictwo: Edipresse
As the Pig Turns, An Agatha Raisin Mystery
Agnieszka

W sąsiadującej z Carsley wiosce Winter Parva rada parafialna jak co roku w styczniu organizuje uroczyste pieczenie prosiaka. Wśród przebranych w wymyślne kostiumy smakoszy wieprzowiny jest również Agatha, która tym razem przyprowadziła ze sobą Toni. Zbliżającej się konsumpcji towarzyszą pląsy i śpiewy mieszkańców wioski oraz dwa autobusy wypełnione chińskimi turystami. Gdy prosiak zaczyna...

Gdy prosiak zaczyna przyjemnie skwierczeć, Agatha ze zdziwieniem dostrzega na jego nodze finezyjny tatuaż. Czy aby na pewno ostatnio nie życzyła nikomu smażenia się w piekle na gigantycznym rożnie?...

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

PABLOPAN | 2014-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Agatha Raisin jest postacią wielce nietuzinkową. Autorka nie zadaje sobie trudu, żeby czytelnik ją polubił. Momentami myśli się "biedna kobieta", aby za chwilę powiedzieć "co za babsztyl". Serię cenię właśnie za to, że główna bohaterka jest osobą z krwi i kości, która ma lepsze i gorsze chwile oraz zmienne nastroje. Nie jest kreowana na idealną, wymuskaną panią detektyw. W tym tomie dzieje się wyjątkowo dużo, a życie Agathy i jej współpracowników często jest zagrożone. Zakończenie jak zawsze pozytywne i tradycyjnie zachęca do sięgnięcia po kolejną część. Polecam!

Milka555 | 2013-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2013

połyka się za jednym przysiadem. Idealna na letnie dłuuugie dnie!
Zwinne, lekkie powiązanie z poprzednim tomem, lżejszy nacisk na powtarzanie historii i opisu wyglądu Agathy. Dobrze, dobrze, lepiej!
(swoją drogą fascynują mnie użytkownicy, którzy w polu "Moja OPINIA" wpisują recenzje xiążki... przecież to dwie różne kwestie.)

Marianna | 2017-04-28
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Uwielbiam tę serię, każdą część pochłaniam błyskawicznie, lubię do niej wracać, co jakiś czas ;)

Catarice | 2013-05-18
Przeczytana: 18 maja 2013

Mam nadzieję ze w ostatnim tomie Agata sobie jakoś życie ułoży:)Z niecierpliwością czekam na ostatnią książkę.

Beata | 2017-09-21

Agatha tradycyjnie pyskata, wiecznie pakująca się w kłopoty i nieustannie poszukująca miłości swojego życia. Kolejna część przygód Agathy Raisin jest jak zwykle rewelacyjny. Trochę elementów grozy i trochę humoru, jednym słowem warto przeczytać!

Menekse | 2017-02-09

Ten tom był chyba najgorszy dla mnie do czytania. Agata jest oczywiście taka jak zwykle - zaskakująca i jednocześnie przewidywalna - ale o samo morderstwo. Od kryminałów oczekują akcji dziejącej się we wiosce, trochę dworów, trochę szarego ludu. Ale mafia - zdecydowanie nie.

Malwina | 2014-10-14
Przeczytana: 12 października 2014

Nasza Agatha przestraszyła się? Toż to szok!!! Jedno morderstwo za drugim gdzie zostaje oskarżona o popełnienie ich obu. Szukanie sprawcy i ten prezent który otrzymała!! Nie zdradzę co :) I kolejna miłość Agathy, znowu się zakochuje...

Jaśmina | 2017-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2017