Ścieżka słońca

Tłumaczenie: Anna Popiel
Cykl: Zatoka Friday (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rainshadow Road
dar, magia, zdrada, miłość, intrygi, zaufanie
joly_fh

Pierwsza część trylogii znad Zatoki Friday – opowieść o miłości, rozstaniu oraz sile, z jaką magia może wywierać wpływ na rzeczywistość – zabierze cię w najbardziej romantyczną podróż twojego życia. Lucy Marinn zajmuje się szkłem artystycznym i mieszka nad przepiękną, malowniczą Zatoką Friday wraz z chłopakiem, Kevinem, którego uważa za swoją pokrewną duszę. Już od dziecka Lucy posiada...

Lucy Marinn zajmuje się szkłem artystycznym i mieszka nad przepiękną, malowniczą Zatoką Friday wraz z chłopakiem, Kevinem, którego uważa za swoją pokrewną duszę. Już od dziecka Lucy posiada szczególny dar – magiczne zdolności, dzięki którym tworzy niezwykłe formy ze szkła – i bardzo zależy jej na tym, by go nie utracić. Gdy jednak spotyka ją przykra niespodzianka, czyli najbardziej bolesna zdrada, jaką można sobie wyobrazić, zaczyna kwestionować swoje życiowe decyzje. Chłopak zostawia ją dla jej własnej siostry. Rozpacz Lucy dodatkowo potęguje fakt, że nad całym jej dotychczasowym życiem uczuciowym ciąży piętno niewłaściwych wyborów.
Ponieważ rodzina Lucy nie kryje swej dezaprobaty wobec zaistniałej sytuacji, Kevin prosi swojego przyjaciela, Sama Nolana, właściciela lokalnej winnicy na wyspie San Juan, by „zawrócił Lucy w głowie” i w ten sposób pomógł jej szybciej dojść do siebie. Między Samem a Lucy zaczyna rodzić się prawdziwe uczucie. Dziewczyna musi jednak zadać sobie pytanie, czy warto po raz kolejny podejmować ryzyko i angażować się w nowy związek.
Lucy podaje w wątpliwość swoje dotychczasowe wyobrażenia o miłości i lojalności, zaczyna inaczej postrzegać życiowe błędy, stare przyzwyczajenia i nowe początki, a jednocześnie przekonuje się, że z pewnych rzeczy – nawet gdy ulegną zniszczeniu – można po raz kolejny stworzyć coś pięknego. Pojmuje również, że jedynie poprzez odkrycie naszego prawdziwego „ja” możemy odnaleźć osobę, która rzeczywiście na nas zasługuje.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Sciezka_slonca-p-32106-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Sciezka_slonca-p-32106-1-30-.html

AuroraBorealis | 2014-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Szanowna pani Kleypas, cóż nie spodziewałam się po pani takich rzeczy….

Jestem mimo wszystko przyjemnie zaskoczona i oczarowana. Tak bardzo, iż książka ta stanie się jedną z moich ulubionych wartych powrotu.
I gdybym kupienie pani książki miało oznaczać najgorszy błąd mojego życia to muszę przyznać się, że popełniłabym go jeszcze raz… gdyż ta oto pozycja „Ścieżka słońca” nad wyraz mi się spodobała.

Historia dwojga młodych ludzi mieszkających na wyspie San Juan niedaleko zatoki Friday: Lucy – dziewczyny zafascynowanej szkłem już od najmłodszych lat a w dorosłym życiu tworzącej piękne kompozycje artystyczne z tego materiału. Ma ona młodszą, rozkapryszoną i zarozumiałą siostrę Alice, która na domiar złego odbiera jej ukochanego(tak przynamniej Lucy się zdaje) mężczyznę – Kevina (szowinistycznego du.ka i hipokrytę, O tak, ta para świetnie do siebie pasuje :)) oraz Sama – właściciela winnicy, mającego przysłowiową rękę do swoich winorośli, mieszkającego (chwilowo) z braćmi Alexem...

tatiasza | 2015-04-30

Bardzo przyjemnie się czytało:) Książka na jeden wieczór. O miłości, przyjaźni, zdradzie, wybaczaniu, fascynacji wykonywanego zawodu. Jest choroba, problemy rodzinne. Podobała mi się:) Polecam.

kasandra_85 | 2013-07-16
Przeczytana: lipiec 2013

Moja ocena: 5/6

kasandra-85.blogspot.com/2013/07/ufff-nareszcie-w-swoim-zywiolep.html

Pokrecona | 2013-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2013

Romans-bajka z odrobiną magicznych czarów ;-)Idealna na lato,do poczytania w upalne popołudnie z zimną lemoniadą.Jest to pierwsza część trylogii,zatem czekam na kolejne;-)

Ona ze złamanym sercem,bo właśnie rozstała się ze swoim chłopakiem,on wieczny kawaler unikający zobowiązań.Ona zakochana w szkle,on z zamiłowania uprawia winnicę.
Magiczna książka i ciepła opowieść zapraszają do czytania.
Polecam

Nie uciekaj przed uczuciem, i tak cię dogoni

„- Chcę, żebyś spotkała mężczyznę, który nie będzie widział świata poza tobą.
- Nie wierzę, że ktoś taki istnieje.
- Istnieje. I choć powiedziałaś "tak" niewłaściwemu człowiekowi, mam nadzieję, że nie powiesz przez to "nie" temu jedynemu.”*

Życie szykuje nam różne scenariusze i nie zawsze są one takie jakbyśmy tego chcieli. Gdy wydaje się, że wszystko się układa i nagle rozsypuje jak domek z kart jesteśmy w szoku i nie potrafimy zrozumieć czemu tak się stało. Nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego i zamykamy serca na nowe związki. Nie chcemy być ponownie zranieni, a przecież z pewnością tylko to nas czeka. Jednak czy przed prawdziwą miłością da się uciec?

Lucy Marinn jest szczęśliwą i spełnioną kobietą. Zajmuje się szkłem artystycznym, co jest jej wielką pasją. Ma niezwykły dar i wyczucie, które przenosi się na jej dzieła. Kobieta ma też chłopaka Kevina, którego bardzo kocha i wiąże z nim dalekosiężne plany. Jest też...

Ulka | 2013-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2013

Romanse historyczne wypadają autorce lepiej, ale to nie znaczy, że ta książka jest zła, jest po prostu bardzo podobna do innych. Strasznie przypominała mi pozycje Jill Shalvis, nie wiem czy to kwestia wydania, miasteczka nad zatoką, czy może trójki braci, których odpowiednikiem u Jill były trzy siostry. Owszem, jest coś co serie różni i nie chodzi mi tu o ten delikatny magiczny wątek, Kleypas po prostu ma inny styl, bardziej wyszukany, głębszy, wydaje mi się też, że bardziej rozwija postacie. W ogóle dopasowanie bohaterów jest idealne, no są, dosłownie i w przenośni, sobie pisani.

Książkę oczywiście polecam, nie wymaga ona od czytelnika skupienia, przez co zapewnia miły wypoczynek.

ps: Wydaje mi się, że wydawnictwo pominęło pierwszy tom, nie wiem dlaczego, ale szkoda :( Na kolejny czekam i z pewnością go przeczytam.

Doomisia | 2015-03-28
Przeczytana: marzec 2015

Lucy od dziecka pozostawała w cieniu młodszej siostry Alice. To ona była tą starszą z rodzeństwa, która musiała być grzeczna i odpowiedzialna za siebie i za Alice. Teraz ta krucha i nieporadna młodsza siostra oznajmia, że jest zaręczona...z chłopakiem Lucy. Wyszło dość niefortunnie, co tu dużo gadać. Jednak w tym momencie na drodze Lucy staje Sam Nolan- mężczyzna z TEJ rodziny, która na wyspie od zawsze była nielubiana. On i jego rodzeństwo- winorośle zawsze pijanych rodziców, nie miało łatwego dzieciństwa. Teraz ich ścieżki krzyżują się. Czy wyniknie z tego coś dobrego?

Z wielką przyjemnością powróciłam w znajome strony. Zatoka Friday to miejsce gdzie marzenia się spełniają... czasami z pomocą dobrych duszków. To miejsce gdzie czas płynie wolniej, bardziej sielankowo. To magiczne miejsce. Kiedy tam zawitasz, nie chcesz wyjeżdżać. A jeśli jednak musisz to zrobić, to nie możesz doczekać się przyjazdu.

Lucy zajmuje się szkłem artystycznym. Robi witraże i inne cuda ze szkła. Ma...

mania | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Rewelacyjna książka. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Czyta się ją jednym tchem. Piękny romans z nutką magii. Polecam

"Na ulicy Rainshadow"
Akcja powieści rozgrywa się na wyspie, w nadmorskim klimacie i ten właśnie fakt niesamowicie przyciągał mnie do poznania opowieści o tej "Ścieżce słońca". Tło wydarzeń to wiele perełek - ozdób dla tej historii.

Narracja jest płynna jak przeistaczające się szło w dłoniach uzdolnionej bohaterki. Pojawia się tutaj wątek magii, ale to raczej subtelna ozdoba historii (wyrażająca stan emocjonalny bohaterki, gdy jest ona czymś zasmucona lub napełnia ją inspiracja) niż temat główny. Nie tylko z jej perspektywy poznajemy ciąg wydarzeń na wyspie Zatoki Friday. Początek tej opowieści to zakończenie dłuższego związku i w tej właśnie scenie dialogi wydały mi się nieco sztuczne i sztywne, ale z czasem się to zmieniło i nie zakłócało już biegu historii.

"Ścieżka słońca" to niewątpliwe romans. Podstawiony przyjaciel ma być pocieszeniem dla byłej dziewczyny, a to dodatkowo ma rozładować napięcie w rodzinie, bowiem (mimo zmiany narzeczonej) krąg rodzinny pozostaje ten sam. To...

beataj | 2013-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Sympatyczne czytadło, w sam raz na poświąteczny odpoczynek. Ciekawego smaczku dodaje szczypta magii ;-)