Okładka książki Bieganie dla początkujących i zaawansowanych

Bieganie dla początkujących i zaawansowanych

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samo Sedno". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Edgard
poradniki
typ
papier
Lucyna5220
7 (4 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Zaczynasz biegać i chciałbyś bezpiecznie trenować? Jesteś już doświadczonym biegaczem i chciałbyś osiągać coraz lepsze rezultaty? Z tym poradnikiem rozwiejesz swoje wątpliwości i pogłębisz wiedzę dotyczącą biegania. Dowiesz się, jak planować treningi, ułożyć właściwą dla swoich potrzeb dietę i wybrać odpowiednią technikę biegania. Poznasz sposoby na urozmaicenie treningu, radzenie sobie na różnyc...

Dowiesz się, jak planować treningi, ułożyć właściwą dla swoich potrzeb dietę i wybrać odpowiednią technikę biegania. Poznasz sposoby na urozmaicenie treningu, radzenie sobie na różnych nawierzchniach i w trudnych warunkach atmosferycznych. Nauczysz się mądrze wykorzystywać możliwości swojego organizmu i nie dopuszczać do przetrenowania. Dowiesz się, jak unikać kontuzji i błędów wynikających z niewiedzy albo zaniedbań tak, aby sport przynosił ci przede wszystkim korzyści i sprawiał przyjemność. Zyskasz pozytywną motywację do biegania i poznasz zalety trenowania!

„Ten sport jest dla mnie wytrychem do otwierania wielu zamkniętych drzwi. Narzędziem do pozyskiwania nowych znajomości, sposobem na gimnastykowanie umysłu, na zachowywanie umiaru i równowagi w codziennym życiu, metodą na torpedowanie stresu i pretekstem do podróży. Przy okazji jest przyjemnym sposobem spędzania czasu.”
(Grzegorz Rogóż)

Z tym poradnikiem:
wybierzesz sprzęt pomiarowy i odpowiednie do nawierzchni buty
zdobędziesz cenne wskazówki, m.in. jak zapobiegać odwodnieniu czy jak nauczyć się kontrolować tempo biegu
poznasz ćwiczenia, które pozwolą ci zwiększyć kadencję, wyćwiczyć równowagę i pracę rąk podczas biegu, dopracować podbiegi, wzmocnić koncentrację
dowiesz się, jak wyznaczać sobie cele pośrednie, planować biegi sprawdzające, półmaraton i maraton
nauczysz się rozsądnie gospodarować czasem oraz siłami podczas zawodów

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/bieganie-dla-poczatkuj...(?)

Polecamy

Opinie czytelników
nikalil | 2013-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2013

Na początku miałam wątpliwości związane z tytułem tej książki. Bieganie dla początkujących i zaawansowanych, czyli tak właściwie dla kogo? Jeśli chcesz z kimś porozmawiać o czytaniu, nie zaczniesz od analizy dzieł sióstr Bronte i ich wpływu na postrzeganie kobiet w XIX-wiecznej Anglii jeśli tym kimś jest niepotrafiący składać liter przedszkolak, nie będziesz też uczyć alfabetu podstarzałej bibliotekarki, prawda? Wybranie tematu uniwersalnego dla każdego z nich to zadanie niemal niemożliwe do wykonania. Podobnie jest z bieganiem. Mnie, jako kogoś na starcie, nie interesuje przebieg przygotować do maratonu, a człowiek lepiej znający temat zanudzi się czytając o tym, jakie buty wybrać i dlaczego warto w ogóle się nad tym zastanawiać jeśli w szafie ma już kilka idealnie dopasowanych do siebie par – proste.

W trakcie lektury decyzja o połączeniu opisów różnych etapów staje się trochę jaśniejsza. Autor nie potraktował swojego tekstu jako typowego poradnika. Dla niego "Bieganie" to coś bard...

gregorick | 2013-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Nie jestem pewien czy to książka dla zaawansowanych biegaczy, ale dla początkujących jak ja pasuje idealnie. Niewiele teorii, głównie praktyka człowieka, który niejeden maraton w życiu przebiegł i potrafi trening na tym dystansie wytłumaczyć dyletantowi. Bardzo pomocna pozycja, będę chyba do niej wracał regularnie.

Kasz | 2014-08-17

Kalendarium literackie
  • Andreas Eschbach
    55. rocznica
    urodzin
    Nic nie jest trudniej wyplenić niż religie, choćby była nie wiem jak fałszywa.
  • Milo Manara
    69. rocznica
  • Agatha Christie
    124. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie wracaj do miejsc, w którym byłeś szczęśliwy.
  • Chimamanda Ngozi Adichie
    37. rocznica
    urodzin
    Bunt Jaja był teraz jak eksperymentalny hibiskus cioci: wyjątkowy i pachnący nutką wolności innej niż ta, której domagał się tłum ludzi wymachujących zielonymi liśćmi na placu Rządowym po zamachu stanu. Wolności czynu i bycia sobą.
  • Chelsea Quinn Yarbro
    72. rocznica
    urodzin
    - Tęskniłem za tą chwilą, odkąd po raz pierwszy ujrzałem panią na przejażdżce do Bois - Vert. Kilkanaście dni zbierałem się na odwagę, by zbliżyć się do ciebie, pani. - Jeśli potrzebujesz panie odwagi, by zwrócić się do mnie, to niech Niebiosa mają w opiece Francję, gdyby trzeba było stanąć do walk... pokaż więcej
  • Dan Lungu
    45. rocznica
  • James Fenimore Cooper
    225. rocznica
    urodzin
    Są to słowa godne mężczyzny i człowieka, który doszedłby do czegoś, gdyby nie jego głupie wykształcenie.
  • Tomasz Jastrun
    64. rocznica
    urodzin
    Kiedyś byłem dumny ze swojej nieśmiałości, teraz już wiem, ona bynajmniej nie świadczy o skromności, raczej o wielkich ambicjach i lęku przed porażką.
  • Halina Birenbaum
    85. rocznica
    urodzin
    Nieraz wtedy myślałam o religijnych postach, zwłaszcza w związku ze świętem Jom-Kipur, kiedy to ludzie dobrowolnie czczą w ten sposób Boga. Przysięgłam wówczas, że o ile przeżyję wojnę i będę miała co jeść, nigdy nie narzucę sobie żadnego postu. Ślubując to wywierałam świadomie i z satysfakcją zemst... pokaż więcej
  • Norman Spinrad
    74. rocznica
  • Sophie Dahl
    37. rocznica
  • Marion Zimmer Bradley
    15. rocznica
    śmierci
    Łzy sprawiają, że kobiety są bardziej realne, bardziej bezbronne; kobiety, które nigdy nie płaczą, przerażają mnie, bo wiem, że są silniejsze ode mnie i zawsze się trochę boję tego, co zrobią.
  • Oriana Fallaci
    8. rocznica
    śmierci
    Politycznie poprawne miernoty zawsze negują zasługi. Zastępują jakość przez ilość. Lecz to jakość wprawia świat w ruch moi drodzy, nie ilość. Świat idzie naprzód dzięki tym nielicznym, którzy posiadają przymioty, nie dzięki tym, którzy są liczni i głupi
  • Władysław Syrokomla
    152. rocznica