Bieganie dla początkujących i zaawansowanych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samo Sedno". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edgard
7,25 (8 ocen i 3 opinie)
poradniki
Lucyna5220

Zaczynasz biegać i chciałbyś bezpiecznie trenować? Jesteś już doświadczonym biegaczem i chciałbyś osiągać coraz lepsze rezultaty? Z tym poradnikiem rozwiejesz swoje wątpliwości i pogłębisz wiedzę dotyczącą biegania. Dowiesz się, jak planować treningi, ułożyć właściwą dla swoich potrzeb dietę i wybrać odpowiednią technikę biegania. Poznasz sposoby na urozmaicenie treningu, radzenie sobie na...

Dowiesz się, jak planować treningi, ułożyć właściwą dla swoich potrzeb dietę i wybrać odpowiednią technikę biegania. Poznasz sposoby na urozmaicenie treningu, radzenie sobie na różnych nawierzchniach i w trudnych warunkach atmosferycznych. Nauczysz się mądrze wykorzystywać możliwości swojego organizmu i nie dopuszczać do przetrenowania. Dowiesz się, jak unikać kontuzji i błędów wynikających z niewiedzy albo zaniedbań tak, aby sport przynosił ci przede wszystkim korzyści i sprawiał przyjemność. Zyskasz pozytywną motywację do biegania i poznasz zalety trenowania!

„Ten sport jest dla mnie wytrychem do otwierania wielu zamkniętych drzwi. Narzędziem do pozyskiwania nowych znajomości, sposobem na gimnastykowanie umysłu, na zachowywanie umiaru i równowagi w codziennym życiu, metodą na torpedowanie stresu i pretekstem do podróży. Przy okazji jest przyjemnym sposobem spędzania czasu.”
(Grzegorz Rogóż)

Z tym poradnikiem:
wybierzesz sprzęt pomiarowy i odpowiednie do nawierzchni buty
zdobędziesz cenne wskazówki, m.in. jak zapobiegać odwodnieniu czy jak nauczyć się kontrolować tempo biegu
poznasz ćwiczenia, które pozwolą ci zwiększyć kadencję, wyćwiczyć równowagę i pracę rąk podczas biegu, dopracować podbiegi, wzmocnić koncentrację
dowiesz się, jak wyznaczać sobie cele pośrednie, planować biegi sprawdzające, półmaraton i maraton
nauczysz się rozsądnie gospodarować czasem oraz siłami podczas zawodów

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/bieganie-dla-poczatkuj...(?)

• 450 stron
  • Fangirl
  • Inna dusza
  • Szturmując niebo
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Pół świata
  • Widok z nieba
  • Oddam ci słońce
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Collide
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Dom po drugiej stronie lustra
450 stron

8 (37 ocen i opinii)
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,11 (9 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

6,7 (46 ocen i opinii)
Oddam ci słońce
Jandy Nelson

8,73 (15 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Collide
Gail McHugh

7,51 (370 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
nikalil | 2013-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2013

Na początku miałam wątpliwości związane z tytułem tej książki. Bieganie dla początkujących i zaawansowanych, czyli tak właściwie dla kogo? Jeśli chcesz z kimś porozmawiać o czytaniu, nie zaczniesz od analizy dzieł sióstr Bronte i ich wpływu na postrzeganie kobiet w XIX-wiecznej Anglii jeśli tym kimś jest niepotrafiący składać liter przedszkolak, nie będziesz też uczyć alfabetu podstarzałej bibliotekarki, prawda? Wybranie tematu uniwersalnego dla każdego z nich to zadanie niemal niemożliwe do wykonania. Podobnie jest z bieganiem. Mnie, jako kogoś na starcie, nie interesuje przebieg przygotować do maratonu, a człowiek lepiej znający temat zanudzi się czytając o tym, jakie buty wybrać i dlaczego warto w ogóle się nad tym zastanawiać jeśli w szafie ma już kilka idealnie dopasowanych do siebie par – proste.

W trakcie lektury decyzja o połączeniu opisów różnych etapów staje się trochę jaśniejsza. Autor nie potraktował swojego tekstu jako typowego poradnika. Dla niego "Bieganie" to coś...

gregorick | 2013-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Nie jestem pewien czy to książka dla zaawansowanych biegaczy, ale dla początkujących jak ja pasuje idealnie. Niewiele teorii, głównie praktyka człowieka, który niejeden maraton w życiu przebiegł i potrafi trening na tym dystansie wytłumaczyć dyletantowi. Bardzo pomocna pozycja, będę chyba do niej wracał regularnie.

Rafał | 2015-05-31
Przeczytana: 31 maja 2015

Książka właśnie przeczytana, więc postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami.
Jak sam tytuł wskazuje, pozycja ta jest przeznaczona dla osób zaczynająych przygodę z bieganiem, jak również dla osób bardziej zaawansowanych - każdy znajdzie coś dla siebie.
Autor posługuje się prostym, suchym językiem - nie ma koloryzowania i lania wody. Przedstawione zostały Moim zdaniem, wszystkie najważniejsze zagadnienia, jest to zrobione w sposób zrozumiały i przejrzysty. Wiedza i wskazówki, zawarte w tej pozycji, pochodzą z wiedzy i doświadczenia autora, które to wyniósł ze ścieżek biegowych i udziału w zawodach biegowych.

Jest to Moja pierwsza pozycja o takiej tematyce - nie mam porównania z innymi, jednakże bardzo ją polecam (szczególnie przydatny, rozdział V "techniak biegu").

Pozdrawiam.

Anaki | 2015-06-01