Bieganie dla początkujących i zaawansowanych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samo Sedno". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edgard
poradniki
Lucyna5220

Zaczynasz biegać i chciałbyś bezpiecznie trenować? Jesteś już doświadczonym biegaczem i chciałbyś osiągać coraz lepsze rezultaty? Z tym poradnikiem rozwiejesz swoje wątpliwości i pogłębisz wiedzę dotyczącą biegania. Dowiesz się, jak planować treningi, ułożyć właściwą dla swoich potrzeb dietę i wybrać odpowiednią technikę biegania. Poznasz sposoby na urozmaicenie treningu, radzenie sobie na...

Dowiesz się, jak planować treningi, ułożyć właściwą dla swoich potrzeb dietę i wybrać odpowiednią technikę biegania. Poznasz sposoby na urozmaicenie treningu, radzenie sobie na różnych nawierzchniach i w trudnych warunkach atmosferycznych. Nauczysz się mądrze wykorzystywać możliwości swojego organizmu i nie dopuszczać do przetrenowania. Dowiesz się, jak unikać kontuzji i błędów wynikających z niewiedzy albo zaniedbań tak, aby sport przynosił ci przede wszystkim korzyści i sprawiał przyjemność. Zyskasz pozytywną motywację do biegania i poznasz zalety trenowania!

„Ten sport jest dla mnie wytrychem do otwierania wielu zamkniętych drzwi. Narzędziem do pozyskiwania nowych znajomości, sposobem na gimnastykowanie umysłu, na zachowywanie umiaru i równowagi w codziennym życiu, metodą na torpedowanie stresu i pretekstem do podróży. Przy okazji jest przyjemnym sposobem spędzania czasu.”
(Grzegorz Rogóż)

Z tym poradnikiem:
wybierzesz sprzęt pomiarowy i odpowiednie do nawierzchni buty
zdobędziesz cenne wskazówki, m.in. jak zapobiegać odwodnieniu czy jak nauczyć się kontrolować tempo biegu
poznasz ćwiczenia, które pozwolą ci zwiększyć kadencję, wyćwiczyć równowagę i pracę rąk podczas biegu, dopracować podbiegi, wzmocnić koncentrację
dowiesz się, jak wyznaczać sobie cele pośrednie, planować biegi sprawdzające, półmaraton i maraton
nauczysz się rozsądnie gospodarować czasem oraz siłami podczas zawodów

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/bieganie-dla-poczatkuj...(?)

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/bieganie-dla-poczatkuj...»

nikalil | 2013-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2013

Na początku miałam wątpliwości związane z tytułem tej książki. Bieganie dla początkujących i zaawansowanych, czyli tak właściwie dla kogo? Jeśli chcesz z kimś porozmawiać o czytaniu, nie zaczniesz od analizy dzieł sióstr Bronte i ich wpływu na postrzeganie kobiet w XIX-wiecznej Anglii jeśli tym kimś jest niepotrafiący składać liter przedszkolak, nie będziesz też uczyć alfabetu podstarzałej bibliotekarki, prawda? Wybranie tematu uniwersalnego dla każdego z nich to zadanie niemal niemożliwe do wykonania. Podobnie jest z bieganiem. Mnie, jako kogoś na starcie, nie interesuje przebieg przygotować do maratonu, a człowiek lepiej znający temat zanudzi się czytając o tym, jakie buty wybrać i dlaczego warto w ogóle się nad tym zastanawiać jeśli w szafie ma już kilka idealnie dopasowanych do siebie par – proste.

W trakcie lektury decyzja o połączeniu opisów różnych etapów staje się trochę jaśniejsza. Autor nie potraktował swojego tekstu jako typowego poradnika. Dla niego "Bieganie" to coś...

Superchrupka | 2015-09-07

To jest naprawdę fajny poradnik. Rzeczowy, konkretny, swobodnie napisany. Prócz praktycznych wskazówek sporo tu o motywacji, ale autor na szczęście traktuje ten temat w dobry, nieirytujący i niezbyt rozentuzjazmowany sposób. Właśnie wracam na trasę. Po przerwie. Ta książka to dobre wsparcie.

MoznaPrzeczytac | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Autor jasno zarysowuje cel książki i sposób jej realizacji. Nie ma tu miejsca na chaos, nieporządek czy przypadkowe treści. Nie znajduję wypełniaczy, których celem miałoby być jedynie zajęcie miejsca i zwiększenie objętości książki. Nie znajduję również bzdur wyssanych z palca, dołożonych w celach marketingowych czy pseudorozwojowych. Dostaję konkret, dużo merytoryki i masę wskazówek.

Pełna recenzja książki na stronie:

gregorick | 2013-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Nie jestem pewien czy to książka dla zaawansowanych biegaczy, ale dla początkujących jak ja pasuje idealnie. Niewiele teorii, głównie praktyka człowieka, który niejeden maraton w życiu przebiegł i potrafi trening na tym dystansie wytłumaczyć dyletantowi. Bardzo pomocna pozycja, będę chyba do niej wracał regularnie.

MsDupczyk | 2016-09-07
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2016

Biegam czysto amatorsko: 3 - 4 razy w tygodniu po 5 km - przy dobrym wietrze wyciągam 10 i to mi wystarczy. Po lekturze "Biegania" zaczęłam przykładać do tego większą uwagę: przede wszystkim technika kroku, postawa, praca rąk. Biegam bardziej świadomie, układam plan treningowy, w perspektywie gdzieś tam majaczą mi zawody (oczywiście dla zabawy, sprawdzenia swoich możliwości i naturalnie dla gadżetów:) O tym mniej więcej jest ta książka i muszę przyznać, że po lekturze odczuwam potężną dozę wdzięczności wobec autora za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Fajnie.

malenstwo_83 | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

W końcu ktoś napisał w książce o bieganiu prócz całej teorii (jak biegać, kiedy, gdzie, w czym, co jeść, gdzie startować, jak trenować)o tym, że bieganie uzależnia i to wcale nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Że gdy staje się ono sensem życia i wszystko inne przestaje być ważne może być problem. Autor jak ja wyznaje zasadę równowagi we wszystkim i to mu się chwali. Dwa ostatnie rozdziały tej książki powinien przeczytać chyba każdy biegacz.

Klingonka | 2016-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Dobrze, konkretnie i rzeczowo opisane podstawy. Nieco zbyt lakonicznie i niektóre tematy tylko liźnięte - ale taki już urok poradników z tej serii. Brakowało mi dokładniejszego opisania techniki biegu (i zilustrowania jej) - generalnie w książce przydałoby się trochę więcej grafik.

Tak czy inaczej przeczytać warto - zwłaszcza jak się zaczyna zabawę w bieganie.

Rafał | 2015-05-31
Przeczytana: 31 maja 2015

Książka właśnie przeczytana, więc postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami.
Jak sam tytuł wskazuje, pozycja ta jest przeznaczona dla osób zaczynająych przygodę z bieganiem, jak również dla osób bardziej zaawansowanych - każdy znajdzie coś dla siebie.
Autor posługuje się prostym, suchym językiem - nie ma koloryzowania i lania wody. Przedstawione zostały Moim zdaniem, wszystkie najważniejsze zagadnienia, jest to zrobione w sposób zrozumiały i przejrzysty. Wiedza i wskazówki, zawarte w tej pozycji, pochodzą z wiedzy i doświadczenia autora, które to wyniósł ze ścieżek biegowych i udziału w zawodach biegowych.

Jest to Moja pierwsza pozycja o takiej tematyce - nie mam porównania z innymi, jednakże bardzo ją polecam (szczególnie przydatny, rozdział V "techniak biegu").

Pozdrawiam.

| 2016-09-03