Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Salwator
Il seme nel deserto. Charles de Foucauld
historia
BaskaB

"Ziarno pustyni" to niecodzienna opowieść o niezwykłym człowieku. Jest to historia przemiany wymuskanego, zniewieściałego paniczyka, trwoniącego majątek na ekstrawaganckie życie bez żadnych zasad moralnych, w pokonującego wszelkie przeszkody człowieka, który nie chce jechać przez życie w pierwszej klasie. Książkę przenika napięcie, przechodzące w subtelnie kreślone zawiłości duszy Karola de Foucaulda, duszy miłującej Boga, któremu poświęcił się "z miłości, tylko przez miłość". Rozwijał się w miłości, zapominał o sobie i dawał siebie. Kiedy tylko uwierzył, że Bóg jest, zrozumiał, że nie może robić nic innego, jak tylko żyć dla Niego.
"Ziarno pustyni" Alessandro Pronzato to opowieść o badaczu, poecie, ambitnym geografie, bystrym obserwatorze, człowieku o nienasyconej ciekawości, który "nie wierzył, a widział", klęcząc u stóp Jezusa w nieustannej adoracji.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: scan wł.