Londyn - przewodnik ilustrowany

Wydawnictwo: Pascal
Londyn, Anglia, przewodnik, itaka
joly_fh

Zaplanuj urlop z Pascalem! Przewodnik Ilustrowany oprowadzi Cię po najciekawszych miejscach, przybliży ich kulturę i obyczaje. Dzięki wskazówkom, mapom i informacjom praktycznym zaplanujesz każdy szczegół swojej podróży. Podczas wyjazdu docenisz trwałość i wygodny układ przewodnika, a piękne zdjęcia, które tu znajdziesz, będą po powrocie przypominać o udanych wakacjach! W Londynie nie sposób...

W Londynie nie sposób się nudzić. British Museum, National Gallery, Tate, London Eye, Westminster Abbey, a to tylko początek obowiązkowych miejsc w sercu Wielkiej Brytanii.

Tower of London skrywa niejedną tajemnicę, a słynne kruki, które tam mieszkają są bohaterami pewnej legendy... Kto nie zna Londynu, nie zna świata!

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

jamczyk | 2016-09-24
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 14 września 2016

Minimalne kompendium wiedzy.Trochę historii i informacji ogólnych, parę mapek(m.in.metra), opis głównych dzielnic i okolic Londynu, co należy zobaczyć, w jakich godzinach, cena i jak dojechać. Niewielkie wymiary i ciekawe zdjęcia, zachęcają do korzystania.

ElkaFrelka | 2015-10-01
Na półkach: 2015
Przeczytana: 30 września 2015

Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ od jakiegoś czasu Londyn pociąga mnie bardziej niż Nowy Jork. Wcześniejszą fascynację Big Apple, zamieniłam na kosmopolityczną stolicę Europy.

Książka jest napisana dobrze i zawiera podstawowe informacje co warto zobaczyć, gdzie zjeść i nocować, ile kosztują bilety itd. Dodatkowym atutem są ładne zdjęcia i mapa metra na wewnętrznej stronie okładki. Przewodnik jest podzielony na części: Serce Londynu, Zachodni Londyn, Wschodni Londyn, Południowy Londyn i okolice Londynu, dzięki czemu czytelnikowi/ turyście łatwo jest zaplanować trasy zwiedzania tegoż ogromnego miasta.

Jednakże byłabym naiwna, oczekując od tego małego przewodnika jakiś ogromnych ilości informacji na temat historii i kultury i wskazówek do poruszania się w tym mieście współcześnie. Dlatego czuję niedosyt i zapewne zaraz sięgnę po "Londyn. Biografia" Ackroyda, po prawdziwie wyczerpującą wiedzę w tym temacie.

Sanderka1985 | 2014-09-02
Na półkach: 2014
Przeczytana: 01 września 2014

Ilustrowany przewodnik po Londynie autorstwa Adama Dylewskiego jest świetną propozycją dla wszystkich, którzy zamierzają odwiedzieć tą jakże wspaniałą stolicę Europy. Nie dość że posiada mapy centrum Londynu, to praktycznie każdy zabytek jest pokazany na jakimś zdjęciu (gdyby na przykład ktoś nie wiedział jak wygląda Big Ben i chciał go zweryfkiwać). Dodatkowo atutem ksiązki jest jej podręczność. Spokojnie mieści się do torebki, więc gdybyscie utkneli na dluzej w jaims korku mozna sobie poczytac przewodnik. Ksiazka zaczyna sie od historii Wielkiej Brytani, i poprzez jedzenie, savoir vivre i inne przechodzi plynnie do opis poszczegolnych czesci Londynu. Dodatkowo na koncu rodzialu mamy zestawienie telefonow, i innych niezbednych infomracje np. gdzie sie zatrzyma, albo gdzie mozna cos zjesc. Ponadto fajnym dodatiem jest czesc poswiecona okolicom Londynu, ktore warto odwiedzic, jak np. Windsor, Eton, Oksford czy Cambridge. Goraco polecam przed ale tez po podrozy do Londynu.

kamk | 2016-08-27
Przeczytana: 09 września 2016