O społecznej historii Polski 1945-1989

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historia
Kinga

Książka jest próbą syntetycznego ukazania ewolucji stosunków społecznych w Polsce po drugiej wojnie światowej oraz konsekwencji eksperymentu zbudowania systemu gospodarki uspołecznionej na podstawie doświadczenia i pod wpływem ZSRR, a następnie czynników, które spowodowały jego załamanie w 1989 roku. Przeznaczone jest zwłaszcza dla studentów wydziałów humanistycznych uczelni polskich dla zrównoważenia jednostronnych często zarysów historii tego okresu, uwzględniających jedynie lub przeważnie problemy życia politycznego, zarówno odwołujących się do koncepcji Karola Marksa, jak też je odrzucających.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własna